źródło: Youtube, WeszloTV

Wszyscy zastanawiamy się, jakim wynikiem zakończy się mecz Hiszpania – Polska. Z jednej strony serce podpowiada, że wreszcie zobaczymy taką reprezentację, którą chcemy i biało-czerwoni będą w stanie urwać punkty Hiszpanom. Z drugiej jednak, poza wspomnianym sercem, nie ma ku temu większych argumentów. Może być więc tak, że przejedzie się po nas hiszpański walec. Takiego zdania jest były reprezentant Polski, Wojciech Kowalczyk, który przy okazji zaatakował Prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka.

Wojciech Kowalczyk bezlitośnie o meczu z Hiszpanią i Zbigniewie Bońku

Były reprezentant Polski, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, niegdyś ekspert Polsat Sport, a obecnie ekspert Weszło TV, Wojciech Kowalczyk odniósł się do meczu z Hiszpanią, który zbliża się wielkimi krokami.

Popularny „Kowal” udzielił wywiadu portalowi meczyki.pl. Kowalczyk nie ma złudzeń, jak zakończy się starcie Hiszpania – Polska. „Bądźmy poważni, musiałby się cud wydarzyć, że Hiszpanie zremisują kolejny mecz 0:0. Za kadencji Luisa Enrique czasami jak ktoś się przed nimi zamuruje, to im nie wpada. Ale Niemcy i Chorwacja przyjęli po 0:6 od tych Hiszpanów. Z drugiej strony Grecy remisowali, Gruzja ledwo, ledwo przegrała, a właśnie teraz ze Szwecją mieli 17 sytuacji bramkowych i nic nie wpadło. Ale z drugiej strony… patrzysz na naszą defensywę i gdzie tu nadzieja?” – analizuje i pyta Wojciech Kowalczyk.

Dopytywany o prognozowany wynik, nie ma także żadnych wątpliwości. „Módlmy się, żeby nas nie zlali wysoko. Jak zagrają 90 minut na pełnym zaangażowaniu to 0:5, jak odpuszczą po 45 minutach to 0:3.” – mówi wprost Wojciech Kowalczyk.

Przy okazji popularny „Kowal” nie przegapił też okazji, aby wbić szpilkę Prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewowi Bońkowi. „Zbigniew Boniek wymienił trenera bez komunikowania się z kimkolwiek w PZPN-ie. W styczniu, w roku imprezy. Był tak dobrym człowiekiem, że nie wywalił Brzęczka przed świętami Bożego Narodzenia, tylko po. Czy Boniek kiedykolwiek przyznał się do winy?” – grzmi Kowalczyk, sugerując jednocześnie, że to Boniek jest główną osobą odpowiedzialną, za fatalny występ w meczu ze Słowacją.

źródło: meczyki.pl, mat. prasowe

Zobacz również: