Adam Niedzielski
Foto: Youtube

Warto przypomnieć, że od dzisiaj przestają obowiązywać kolejne obostrzenia. To pokłosie ostatniego rozporządzenia, ale wszyscy zastanawiają się też, kiedy Ministerstwo Zdrowia i Premier Rzeczypospolitej Polskiej zdecydują się na całkowite poluzowanie wszystkich obowiązujących w Polsce obostrzeń.

Od dzisiaj zmieniają się i przestają obowiązywać kolejne obostrzenia (LISTA)

Od dzisiaj w życie wchodzi nowe rozporządzenie, które luzuje część obostrzeń a część wycofuje. Oto ich lista.

  • Zwiększona liczba uczestników spotkań i imprez (np. wesela)
  • Zwiększona liczba osób w komunikacji miejskiej
  • Otwarcie sal zabaw dla dzieci
  • Możliwość organizowania targów, konferencji i wystaw

Oczywiście, warto też przyjrzeć się szczegółowym zasadom rozporządzenia. To zrobił portal Interia.pl. Przede wszystkim rozporządzenie uchyla zakaz organizowania zgromadzeń. „Z 50 do 150 osób podnosi dopuszczalną liczbę uczestników imprez i spotkań, które odbywają się na otwartym powietrzu albo w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej sali sprzedaży.” – przytacza jego treść Interia. To jeszcze nie wszystko.

Do tej pory w pojazdach komunikacji miejskiej wolne musiało pozostawać przynajmniej 50% miejsc. Od dzisiaj jest to tylko 25%, dzięki czemu tramwajami czy autobusami będzie mogło poruszać się więcej osób. Ponadto, jak przytacza Interia, rozporządzenia uchyla zakaz organizowania gier na automatach czy działań kasyn naziemnych.

„Działanie siłowni, klubów i centrów fitness będzie możliwe pod warunkiem zachowania reguły 1 osoba na 15 m kw. Podobny jest warunek dopuszczalności działania sal zabaw, przy czym do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.” – czytamy dalej w materiale Interii. „Wraca możliwość organizowania targów, konferencji i wystaw z limitem 1 osoba na 15 m2.” – czytamy także.

Co warte podkreślenia, dzięki ostatniemu rozporządzeniu, osoby od 12. roku życia mogą szczepić się przeciwko koronawirusowi. Szczepienia dla wszystkich chętnych rozpoczną się już 7 czerwca. Ma to pomóc zbudować jeszcze silniejszą odporność populacyjną i ostatecznie wygrać walkę z groźnym przeciwnikiem, jakim bez dwóch zdań jest koronawirus.

Jeszcze w czerwcu, przy spadkowej tendencji zakażeń koronawirusem, możemy spodziewać się kolejnego luzowania obostrzeń. Jednak na pewno nie od razu wszystkich, o czym zapewniał, że będzie rekomendował Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. Koronawirus jest uśpiony, ale wciąż może się „odrodzić”. Dlatego jak przyznał szef resortu zdrowia, musimy być ostrożni.

źródło: Interia.pl, mat. prasowe, PAP

  1. Emerytka zniszczyła chłopcu dzień Pierwszej Komunii Świętej. Teraz może trafić za kratki
  2. Lech Wałęsa jest zadłużony? Poruszające wyznanie byłego prezydenta
  3. Nieznane fakty o Danucie Holeckiej. Wyciekło, co robiła w przeszłości i jak ją nazywano

Zobacz również: