Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Trzecia fala koronawirusa wyraźnie hamuje. I wszyscy zdają sobie doskonale sprawę – także polski rząd – o tym, że jest to dobry moment, by pomyśleć o znoszeniu kolejnych obostrzeń. Ba, decyzje na najwyższym szczeblu już miały zapaść. Wszystko ma ogłosić dziś lub jutro Adam Niedzielski. Znamy nieoficjalnie szczegóły.

Będą ważne zmiany w obostrzeniach. Ogłoszą je dziś lub jutro

Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną konferencję Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Liczymy na to, że szef resortu zdrowia zdecyduje się wobec malejącej liczby zakażeń koronawirusem poluzować kolejne obostrzenia. I z informacji czołowych dziennikarzy w Polsce wynika, że taka sytuacja będzie miała miejsce. I to dziś lub jutro. Czego możemy się spodziewać? To już prawie pewne.

Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do kilku ciekawych informacji, dotyczących luzowania obostrzeń. W kuluarach nieoficjalnie mówi się także, że polski rząd jeszcze bardziej chce postawić na regionalizację obostrzeń. Czyli mówiąc w skrócie województwa, a nawet i powiaty, w których jest największy odsetek zachorowań mają mieć większe obostrzenia, niż reszta kraju. „Rozważany jest ten wariant regionalny. W tych przypadkach brana pod uwagę będzie zarówno liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, jak i obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów.” – mówił na łamach WP Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Wróćmy jednak do luzowania obostrzeń, bo tutaj pojawiły się bardzo ciekawe informacje.

Wirtualna Polska w swoim najnowszym materiale podaje, że rząd ogłosi ponowne otwarcie salonów fryzjerskich, kosmetycznych, urody oraz otwarcie wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych i meblarskich. Prawdopodobnie do szkół w systemie hybrydowym wrócą także uczniowie klas I-III. Wszystko wskazuje więc na to, że pozostałe obostrzenia zostaną utrzymane jeszcze co najmniej przez tydzień lub nawet do końca weekendu majowego.

Patrząc na wcześniejsze przecieki dziennikarzy, niemal wszystkie informacje o obostrzeniach potwierdzały się 1:1. Dlatego też spodziewamy się, że i tym razem będzie dokładnie tak samo. Żeby uzyskać ostateczne potwierdzenie, musimy cierpliwie poczekać na dzisiejszą lub jutrzejszą (termin nie jest jeszcze znany) konferencję Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego.

źródło: o2.pl, Wirtualna Polska

Zobacz również: