Prezydent Andrzej Duda

Andrzej Duda zapewne nie spodziewał się tak ogromnej reakcji w sieci. Wczoraj całą Polskę obiegła informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Prezydent napisał na Twitterze w związku ze śmiercią muzyka krótkie kondolencje. Choć docenił twórczość artysty, nie zakończył się tylko na słowach uznania.

Wczoraj 5 kwietnia dowiedzieliśmy się, iż jeden z najbardziej szanowanych i znanych artystów w Polsce Krzysztof Krawczyk zmarł. Muzyk odszedł w wieku 74 lat. Niedawno ogłoszono, iż artysta schodzi już ze sceny ze względu na swój stan zdrowia. Ta informacja również nie przeszła bez echa w Polskich mediach.

Po wczorajszej wiadomości w sieci zawrzało, tysiące portali i fanpage’y dodawało czarno-białe zdjęcie Krzysztofa Krawczyka. Twitter także poszedł w ruchu, m.in. u głowy państwa. Z tym drobiazgiem, że nieco niefortunnie, co znów wzbudziło internetowe dyskusje.

[irp]

Andrzej Duda o śmierci Krzysztofa Krawczyka

Andrzej Duda opublikował wczoraj popołudniu wpis, mający by pożegnaniem Krzysztofa Krawczyka. Prezydent stwierdził, iż jego śmierć to zamknięcie pewnego rozdziału w polskiej muzyce. Optymistycznie napisał też jednak, że ten odszedł, ale nigdy nie umrze. Chodziło tu zapewne o to, że jego postać zawsze będzie obecna we wciąż popularnych jego piosenkach.

To nie metafory Andrzeja Dudy jednak przyciągnęły uwagę ta wielu. Prezydent podkreślił we swoim wpisie, że młodzi lekceważą muzykę [red. Krzysztofa Krawczyka] albo nawet nie znają.

Dużą część młodych ludzi takie słowa mocno zdziwiły, a nawet oburzyły takie wnioski na temat polskiej młodzieży. Tym bardziej, iż prezydent Duda należy jednak do partii, której lwią częścią elektoratu stanowią osoby starsze. Stąd nie nie brakowało tutaj doszukiwania się intencjonalnej szpilki w stronę raczej nie przychylnej prawicy młodszej części społeczeństwa.

[irp]

Fala komentarzy pod wpisem prezydenta

A oto trzy najpopularniejsze komentarze pod wpisem prezydenta. M.in. wypowiedział się Tygodnik NIE, następnie dziennikarz śledczy GW Piotr Żytnicki oraz youtuber zwany Mieciem Mietczyńskim. Komentarz tego pierwszego zdobył 5 razy więcej polubień niż post samego Andrzeja Dudy.

źródło: Twitter

[irp]

Zobacz również: