Jarosław Kaczyński o zakończeniu pandemii wywiadzie dla Albicla.com.

Jarosław Kaczyński w ostatnim wywiadzie dla serwisu Albicla.com Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat zakończenia pandemii. Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości koniec pandemii to kwestia kilku miesięcy. Jednym ciekawszych wątków jego wypowiedzi okazał się fragment, w którym mówi o powrocie do stanu sprzed pandemii.

Ciekawym jest fakt, że niemal równocześnie Adam Niedzielski stwierdził, iż powrót jest niemalże nie do zrealizowania. A to z kolei w jego ostatnim wywiadzie dla TVN24. Minister Zdrowia stanowczo podkreślił, że to z uwagi na wciąż istniejące obawy części społeczeństwa.

„Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy. Część z nas już zawsze będzie używała maseczek i będzie trzymała dystans w obawie przed zakażeniem” – stwierdził.

[irp]

Jarosław Kaczyński – odpowiedź w kwestii pandemii

Jarosław Kaczyński udzielił wspomnianego wywiadu dosłownie na dnia. Dziś na stacji Republika TV wyemitowano wirtualne spotkanie Klubów „Gazety Polskiej”. Gościem tego wydarzenia był właśnie prezes Kaczyński. Głównym tematem była Polska w czasie pandemii i to jaka przyszłość czeka Polaków po jej zakończeniu.

Jarosław Kaczyński zaczął swoją wypowiedź od oceny sytuacji w Polsce podczas ostatniego roku pandemii.

Wiele procedur w służbie zdrowia zostało nieprzeprowadzonych. Wiele przeprowadzono zbyt późno, właśnie dlatego, że trzeba było się koncentrować na walce z pandemią. Poza tym bardzo wielu ludzi, i to jest może nawet główna przyczyna, po prostu ze względu na pandemię, obawiało się wizyty w szpitalu. Obawiało się tego, żeby się nie zarazić, i unikało tego, czego nie powinni unikać” – mówił.

„Dziś epidemia, pandemia jakoś nas skłania ku innemu myśleniu, przynajmniej wielu spośród nas. Do pesymizmu, do takiego przeświadczenia, że ten czas po pandemiczny będzie bardzo długi, że będziemy musieli bardzo długo z tego wychodzić. My patrzymy na to inaczej (…)”.

„(…) głęboko wierzę w to, że rację mają optymiści spośród lekarzy. Oni się na tym najlepiej znają, i że za kilka miesięcy będzie już po zarazie. I, że rozpocznie się okres nie tyle może odbudowy, co powrotu do tego tempa poprawy sytuacji w naszym kraju, które uzyskaliśmy przed wybuchem tego wszystkiego, co nazywamy dzisiaj pandemią” – podkreślał.

Jarosław Kaczyński stwierdził również, że dzięki, że mamy sporo możliwości. Mówi o tych obecnych i tych, które się rodzą, które mają nam pomóc. Na podparcie swojej tezy przywołał niski spadek PKB Polski, na tle Europy.

„(…) jeżeli chodzi o spadek PKB znaleźliśmy się na pierwszym miejscu w UE, jeżeli chodzi o bezrobocie też najściślejsza czołówka i najniższe dzisiaj bezrobocie w UE”.

źródło: RMF24

[irp]

Zobacz również: