nie żyje Włodzimierz Pac

Serce się łamie. Na wysypisku w polskim mieście znaleziono ciało noworodka. Póki co policja nie ujawnia zbyt szczegółowych informacji, ale cała historia jest równie szokująca, co tragiczna.

Ciało noworodka znalezione na wysypisku śmieci

„Tragiczne odkrycie w zakładzie utylizacyjnym w Łężycach w województwie pomorskim. Na taśmie sortującej śmieci znaleziono ciało noworodka.” – czytamy w portalu Wirtualna Polska, który powołuje się na ustalenia dziennikarzy Radia Gdańsk.

Na zwłoki noworodka natknęła się jedna z pracownic tego wysypiska. Kiedy je odkryła, natychmiastowo zatrzymała wszystkie maszyny i zawiadomiła policję. Są już wstępne ustalenia Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

„Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami na miejscu zdarzenia, mamy do czynienia z noworodkiem płci męskiej. Jego zgon nastąpił maksymalnie trzy dni temu. Na ciele chłopca odnotowano obrażenia, ale nie wiadomo jeszcze w jakich okolicznościach powstały.” – przekazała Grażyna Wawryniuk z gdańskiej temidy.

Na miejscu pracowali policjanci, lekarz sądowy oraz prokurator. Póki co pozyskano mało informacji, potrzebne są bardziej wnikliwe analizy i śledztwo. „Nie wiadomo jeszcze, czy chłopiec urodził się żywy, czy martwy.” – dodaje Grażyna Wawryniuk.

W tej chwili prokurator koncentruje się na poszukiwaniu matki noworodka a także ustaleniu, skąd przywieziono śmieci, w których znajdowały się zwłoki. Będziemy trzymać rękę na pulsie i powiadomimy Państwa o wszystkich nowych ustaleniach w tej sprawie. Sytuacja jest w tej chwili bardzo dynamiczna.

źródło: Wirtualna Polska, Radio Gdańsk

  1. Pacjentka zmarła po zaszczepieniu AstraZenecą. Kraj wstrzymuje szczepienia
  2. „Żenada” – mówi Rudi Schuberth o wysokości swojej emerytury. Wiemy, ile dostaje z ZUS
  3. Rząd ma kolejny problem ze szczepionkami. Właśnie to przyznali publicznie

Zobacz również: