Rosja: matka zostawiła 3 małych dzieci w lesie, na mrozie. Najmłodsze nie miało nawet roku. Los sprawił, że zauważył je człowiek spacerujący z psem i natychmiast wezwał pomoc. Szybko namierzono sprawczynię.

Dzieci nie tylko zostały pozostawione same sobie, na 15-stopniowym mrozie. Jak donosi Daily Mail dzieci były nagie. Najstarszy to chłopiec Grigory miał 10 lat, jego siostra Lazar – 2 latka i zaś najmłodsza Marfa miała zaledwie 11 miesięcy.

Rodzeństwo zaprowadziła matka do lasu, po czym rozebrała dzieci i zostawiła. Zdarzenie miało miejsce w okręgu Nowomoskiewskim. Na całe szczęście wspominany mężczyzna, który odnalazł dzieci pojawił się szybko, więc rodzeństwo spędziło na mrozie około 20 minut. Biorąc jednak pod uwagę, że nie miały na sobie ubrania, mogły doznać pewnego stopnia odmrożenia. Dzieci zostały natychmiast przewiezione do szpitala.

[irp]

Rosja: co z rodzicami dzieci?

Matka dzieci została już zatrzymana. Dostała ona skierowanie na obserwację psychiatryczną. Rosyjska prokuratura wszczęła już postępowanie w związku z usiłowaniem zabójstwa.

Natalia Wazina, matka trójki porzuconych dzieci to – jak donoszą media – 33-letnia partnerka, a raczej kochanka bogatego jubilera llya Klyueva. Mężczyzna to 43-letni właściciel zakładu jubilerskiego. Co więcej ma on żonę i 4 dzieci, jednak potwierdził, iż jest on ojcem dwójki najmłodszych Natalii Waziny.

Ich historia nie jest spektakularna. Poznali się oni we wspomnianym zakładzie jubilerskim, po tym jak Natalia Wazina została w nim zatrudniona. Nawiązał się romans między nimi długi romans, jednak mężczyzna do tej pory nie odszedł od żony. Ponadto jak się okazuje do 11-miesięcznej Marfy nie przyznał się małżonce.

llya Klyuev przyznał, iż kochanka przeżyła załamanie nerwowe. A powodem miał być ich „związek”. Jak donosi The Sun kobieta miała być bardzo mocno wierząca, jednak dopiero „od jakiegoś czasu”. Relacja łącząca kochanków miała doprowadzić do pogorszenia jej stanu.

[irp]

Zobacz również: