„Tak się robi interesy w dzisiejszych czasach!” – ciśnie się na usta po przeczytaniu najnowszych doniesień PAP. Bernie Sanders po słynnym zdjęciu z zaprzysiężenia Joe Bidena na prezydenta zarobił niemal 2 miliardy dolarów. To się nazywa prawdziwa potęga Internetu.

Według wszechwiedzącej Wikipedii Bernie Sanders, właśc. Bernard Sanders to amerykański polityk żydowskiego pochodzenia, którego część rodziny pochodzi z Polski, senator ze stanu Vermont od 2007, burmistrz Burlington w stanie Vermont w latach 1981–1989, członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych w latach 1991–2007″.

Ale to nie ze względu na swoje osiągnięcie Sanders stał się tak sławny praktycznie na cały świat. Jak wspomnieliśmy zasługa należy się jednak zdjęciu, którego jest on bohaterem. Autorem zdjęcia jest co prawda Brendan Śmiałowski, jednak to wizerunek Bernie’ego „robi robotę.

Bernie Sanders – te memy podbiły Internet

Wizerunek siedzącego na krześle Sandersa, w wełnianych rękawiczkach, z nogą na nogę i maseczce, oraz w pozycji z kategorii „raczej ta znudzona” stał się memem. Szybko podchwycili to internauci z całego świata, co jeszcze bardziej rozpowszechniło modę. Ponadto już w tym momencie można powiedzieć, że słynne zdjęcie stało się częścią światowej popkultury.

[irp]

Bernie Sanders zebrał niemal 2 miliony

Ale jak Sanders zarobił na jednym zdjęciu? To nie było takie trudne. Z tak ogromną „reklamą”, która właściwie pojawiła się zupełnie przypadkowo, polityk znalazł świetny grunt pod interes. Otóż zaczął sprzedawać bluzy ze swoim wizerunkiem z tego pamiętnego dla USA dnia.

W ciągu zaledwie 5 dni dochód z gadżetów z jego wizerunkiem sięgnął kwoty 1,8 miliona dolarów. Oprócz bluz do sprzedaży weszły również t-shirty czy swetry, ale i wiele innych.  Do sprzedaży trafiły one podobno już na drugi dzień po jego wykonaniu, zaś ich zapasy wyczerpały się wciągu 13 minut. Kolejny „rzut” produkowanych na bieżąco rzeczy wyprzedał się już na następny dzień rano.

Jak deklaruje senator z Vermontu cały dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przekazany na cel charytatywny.

[irp]

[irp]

Zobacz również: