Władimir Putin
Władimir Putin

Wygląda na to, że Władimir Putin kolejny raz obrał sobie za cel destabilizację sytuacji w Polsce. Rosja rozpoczęła następną już w ostatnich latach akcję propagandową wymierzoną w nasz kraj.

Władimir Putin chce zdestabilizować sytuację w Polsce?

Sprawie przyjrzeli się dziennikarze portalu Planeta.pl. Jak zauważają, Władimir Putin wzmocnił agresywne działania informacyjne, które mają na celu atakować oraz destabilizować Polskę. O co konkretnie chodzi? Sprawdźmy.

Wspomnianą propagandę prowadzą rosyjskie media oraz politycy najwyższego szczebla. „W 2020 roku nasiliły się antypolskie działania informacyjne rozpowszechniane przez Rosjan” – twierdzi Minister Koordynator Służb Specjalnych, Stanisław Żaryn.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje 20 osób, w tym dzieci, sporo walczy o życie. Tragedia w biały dzień

„Środowiska antyszczepionkowców promowały tezy, widoczne również dziś, straszące przyjmowaniem szczepionek – sugerowano, że mogą być one groźniejsze niż sama choroba. W niektórych tekstach pojawiały się nawet kuriozalne oskarżenia, że szczepionka może służyć do inwigilowania społeczeństw, czy też zabijania zdrowych ludzi na masową skalę. Tego typu działania w sposób znaczący mogą destabilizować walkę ze skutkami epidemii” – przekazał.

Na tym jednak nie koniec. Rosjanie także na inne sposoby próbują destabilizować sytuację w naszym kraju. Kolejny przykład znajdziecie poniżej.

„Według propagandowych przekazów technologia 5G miałaby bezpośrednio zagrażać Polakom oraz przyczyniać się do szybszego rozprzestrzeniania koronawirusa” – wskazuje portal Planeta.

ZOBACZ TEŻ: Lekarka z WUM przerywa milczenie, pisze o bagnie. „Za ten wpis pewnie mnie zwolnią ale KUR*A MAĆ”

„Celem rosyjskich władz jest osłabienie relacji Polski z sąsiadami, pogorszenie pozycji międzynarodowej, destabilizowanie współpracy wojskowej w NATO, a także załamanie relacji z USA (…) Po sierpniowych wyborach prezydenckich na Białorusi w rosyjską walkę informacyjną przeciwko RP włączył się reżim w Mińsku. Z obu kierunków z dużą intensywnością promowano narracje sugerujące, że polskie władze sterują nastrojami społecznymi na Białorusi” – dodaje cytowany wcześniej Żaryn.

Jak myślicie, czy fake newsy wypuszczane przez Rosjan są w stanie zagrozić Polsce? Czy spowoduje to pogorszenie nastrojów społecznych i zdestabilizuje nasz kraj, co z pewnością jest ukrytym celem Władimira Putina?

źródło: Planeta

Zobacz również: