Dom kaczyńskiego
Kuba Atys / GAZETA

Już od wielu tygodni internauci mobilizowali się wzajemnie, aby na znak sprzeciwu władzy, świętować Sylwestra pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Akcja, która odbyła się na Żoliborzu została nazwana „Sylwestrem u Kaczora”. Tradycyjnie więc, pod domem Prezesa Prawa i Sprawiedliwości zgromadziły się także liczne, zwarte oddziały policji. Nie wszystko jednak poszło po myśli organizatorów.

Tak wyglądał „Sylwester u Kaczora” pod domem Kaczyńskiego

To, jak wyglądała sylwestrowa impreza pod domem Jarosława Kaczyńskiego zarejestrowały kamery dziennikarzy Faktu. Zapis transmisji wideo możecie zobaczyć na samym dole naszego artykułu.

Co ciekawe, już od tygodni impreza zapowiadała się na dużo większą, a ostatecznie na Żoliborzu zgromadziło się raptem od kilkunastu do kilkudziesięciu uczestników nietypowego sylwestra. Zdecydowanie liczniejsze były oddziały policji.

Policja zaczęła interweniować już przed godziną 20. Mundurowi spisywali uczestników happeningu, a po chwili zaczęli także ich spychać na inne ulice. Cała impreza zakończyła się tuż przed godziną 21 i śmiało można nazwać ją niewypałem.

O ile oddziały policji stanęły na wysokości zadania, o tyle frekwencja uczestników kompletnie nie dopisała. Czyżby jednak, wbrew ogromnemu sprzeciwowi w Internecie odnośnie obostrzeń, zdecydowana większość ludzi wolała spędzić Sylwestra w domowym zaciszu? Na to wygląda.

„Ludzie dali ciała, za to Polska Policja zjawiła się jak należy…”, „Przynajmniej policja miała zajęcie na marne” – czytamy w komentarzach na stronie wydarzenia „Sylwester u Kaczora”. Cóż, Ci którzy spodziewali się, że tysiące ludzi zgromadzi się na Żoliborzu mogą czuć się zawiedzeni. Niektórzy jednak od początku spodziewali się, że happening ma raczej charakter wirtualny i liczba zapisanych osób na wydarzeniu na Facebooku nie przełoży się na frekwencję pod domem Jarosława Kaczyńskiego.

[irp]

[irp]

[irp]

źródło: Facebook, Fakt

Zobacz również: