Ksiądz
fot. Pixabay

W wielu parafiach na terenie Polski nie odbędzie się coroczna kolęda. W pewien sposób przed utratą wpływów z tzw. „kopert” postanowił zabezpieczyć się jeden ksiądz. Duchowny doskonale zdaje sobie sprawę, że brak wizyt duszpasterskich w domach parafian oznacza mniejsze wpływy do budżetu… parafii. Dlatego też postanowił rozesłać swoim parafianom… blankiety do przelewów. 

Pomysłowy ksiądz wysyła blankiety do przelewów

Mieszkańcy parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Godzikowicach są zaskoczeni. To miejscowość położona na Dolnym Śląsku, gdzie od jakiegoś czasu wiadomo już, że nie odbędzie się coroczna kolęda. Ksiądz postanowił jednak poinformować parafian o tym bezpośrednio, a w dodatku rozesłał po domach… wypełnione blankiety do przelewów.

„Zaprosił wiernych do kościoła na grupową kolędę w mniejszych grupach, a tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w „mszy świętej kolędowej” z powodu kwarantanny, stanu zdrowia czy obawy związanej z pandemią, ale „pragnących pomóc w utrzymaniu parafii i księdza” zachęcił do wpłaty na konto bankowe” – czytamy na stronie tuolawa.pl.

[irp]

źródło: tuolawa.pl

Aby ułatwić mieszkańcom wpłaty na rzecz parafii, ksiądz wraz z listami po domach parafian rozesłał także wypełnione druczki do przelewów. Trzeba przyznać, bardzo oryginalny pomysł. Ale wielu mieszkańców jest po prostu zbulwersowanych zachowaniem księdza.

[irp]

„Ponieważ mam parafian, którzy pytali, czy mogliby wpłacić na konto, pomyślałem więc, że jeśli chcą to zrobić dobrowolnie – bo zawsze dzieje się to dobrowolnie, a nie z przymusu – warto im to ułatwić. Poprosiłem więc o wydrukowanie druczków oraz przekazanie ich mieszkańcom przez radę parafialną oraz sąsiadów” – tłumaczy wspomniany ksiądz na łamach portalu tuolawa.pl.

[irp]

źródło: tuolawa.pl

Zobacz również: