Rafał Trzaskowski

Wygląda na to, że Rafał Trzaskowski z dnia na dzień coraz bardziej oddala się od Platformy Obywatelskiej. O tym, że Prezydentowi Warszawy nie jest po drodze z Grzegorzem Schetyną, wiedzieliśmy wszyscy. Nikt jednak nie spodziewał się, że między oboma panami dojdzie do przysłowiowej walki na noże.

Rafał Trzaskowski dosadnie o działaniach Grzegorza Schetyny

Prezydent Warszawy był gościem Doroty Gawryluk na antenie „Polsat News”. Opowiadał o bieżących wydarzeniach społecznych oraz politycznych w Polsce. W pewnym momencie, chcąc nie chcąc, do tablicy został wywołany temat Grzegorza Schetyny. I zaczęło się.

Gawryluk przytoczyła jedną z niefortunnych wypowiedzi Schetyny, w której ten stwierdził, że Ruchu Rafała Trzaskowskiego dzisiaj już nie ma. Trzaskowski wyraźnie podirytowany postanowił wbić szpilkę w byłego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

„Grzegorz Schetyna najwyraźniej nie jest zaangażowany i chyba ostatnio nie jest zaangażowany w życie partyjne, skoro przez cały czas krytykuje” – wypalił Rafał Trzaskowski.

[irp]

To zdaniem wielu internautów wyraźnie pokazuje, jak podzielona jest opozycja. Jest ona słaba, by nie powiedzieć bezsilna. Wielu zwolenników Platformy Obywatelskiej twierdzi, że wewnętrznymi sporami nie tylko nie pokona Prawa i Sprawiedliwości, ale wkrótce może stać się jedynie trzecią czy czwartą siłą polityczną. Już teraz, Ruch Szymona Hołowni jest coraz bliżej PO.

Czy Rafał Trzaskowski i Grzegorz Schetyna zakopią Waszym zdaniem topór wojenny? Czy jednak obaj panowie pójdą swoimi drogami, czym raczej nie zjednoczą wyborców?

Zobacz również: