Rafał Trzaskowski

Wygląda na to, że Rafał Trzaskowski z dnia na dzień coraz bardziej oddala się od Platformy Obywatelskiej. O tym, że Prezydentowi Warszawy nie jest po drodze z Grzegorzem Schetyną, wiedzieliśmy wszyscy. Nikt jednak nie spodziewał się, że między oboma panami dojdzie do przysłowiowej walki na noże.

Rafał Trzaskowski dosadnie o działaniach Grzegorza Schetyny

Prezydent Warszawy był gościem Doroty Gawryluk na antenie „Polsat News”. Opowiadał o bieżących wydarzeniach społecznych oraz politycznych w Polsce. W pewnym momencie, chcąc nie chcąc, do tablicy został wywołany temat Grzegorza Schetyny. I zaczęło się.

Gawryluk przytoczyła jedną z niefortunnych wypowiedzi Schetyny, w której ten stwierdził, że Ruchu Rafała Trzaskowskiego dzisiaj już nie ma. Trzaskowski wyraźnie podirytowany postanowił wbić szpilkę w byłego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

„Grzegorz Schetyna najwyraźniej nie jest zaangażowany i chyba ostatnio nie jest zaangażowany w życie partyjne, skoro przez cały czas krytykuje” – wypalił Rafał Trzaskowski.

ZOBACZ!  Stało się. Andrzej Duda podpisał nowelizację ważnej ustawy

To zdaniem wielu internautów wyraźnie pokazuje, jak podzielona jest opozycja. Jest ona słaba, by nie powiedzieć bezsilna. Wielu zwolenników Platformy Obywatelskiej twierdzi, że wewnętrznymi sporami nie tylko nie pokona Prawa i Sprawiedliwości, ale wkrótce może stać się jedynie trzecią czy czwartą siłą polityczną. Już teraz, Ruch Szymona Hołowni jest coraz bliżej PO.

Czy Rafał Trzaskowski i Grzegorz Schetyna zakopią Waszym zdaniem topór wojenny? Czy jednak obaj panowie pójdą swoimi drogami, czym raczej nie zjednoczą wyborców?

Zobacz również: