Karol Strasburger, Familiada
Na zdjęciu Karol Strasburger, prowadzący Familiadę

Znany i lubiany prezenter telewizyjny, postać, która od wielu lat kojarzy się z teleturniejem „Familiada”, Karol Strasburger nie jest zadowolony z nowych obostrzeń. Zamiar ich wprowadzenia, kilkadziesiąt godzin temu ogłosił Adam Niedzielski. Strasburger nie może zrozumieć zwłaszcza jednego z nich.

Karol Strasburger nie rozumie nowych obostrzeń

Prowadzący „Familiady” przyzwyczaił już do tego, że w przeciwieństwie do niektórych gwiazd Telewizji Polskiej nie boi się mówić tego, co myśli. Ostatnimi czasy wsparł Strajk Kobiet, a teraz otwarcie krytykuje rządowe obostrzenia.

Widać, że doskonale zdaje sobie sprawę z silnej pozycji w „Familiadzie”, że pozwala sobie na takie wycieczki. Karol Strasburger kompletnie nie rozumie nowej polityki walki z koronawirusem, którą zaproponował Adam Niedzielski. Chodzi o okres od 28 grudnia do 17 stycznia, gdzie Minister Zdrowia szykuje tzw. miękki lockdown, nazywany narodową kwarantanną. Komentarz Strasburgera jest jednoznaczny.

[irp]

„Myślę, że te decyzje wynikają z jakiejś formy lęku czy odpowiedzialności władz (…) Najlepiej jest wiele miejsc zamknąć, wtedy mamy czyste sumienie, że z naszej strony dopełniliśmy wszystkich możliwych formalności. Nie patrząc, czy ma to większy czy mniejszy sens, czy komuś to utrudnia bardziej czy mniej życie” – mówi Karol Strasburger w wywiadzie z „Plejadą”.

Prowadzący „Familiady” dodaje, że najbardziej nie potrafi zrozumieć zamknięcia stoków narciarskich. Jako zapalony narciarz jeszcze nie szusował w tym roku. Ba, Karol Strasburger planował nawet wyjazd do Włoch, ale i tam zamknięto ośrodki narciarskie.

„Jestem narciarzem, który nie wyjechał na stok. Trudno mi zrozumieć, że na stoku mogę się od kogoś zarazić, jadąc prawie 100 km/h, w goglach, kasku i masce. Być może chodzi o to, by ludzie nie spotykali się w kolejkach” – uderza w rząd Strasburger.

Jak myślicie, czy w słowach Karola Strasburgera jest trochę racji? Czy jednak przesadza i patrzy wyłącznie przez pryzmat tego, że jest zapaleńcem narciarstwa alpejskiego?

źródło: Plejada

[irp]

[irp]

Zobacz również: