Minister Zdrowia Adam Niedzielski
fot. PAP

Stało się to, o czym spekulowano od dłuższego czasu. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że od 28 grudnia wcielona zostanie w życie narodowa kwarantanna. Ograniczy przemieszczanie się, a przez wielu nazywana jest pełnym lockdownem. Potrwa aż do 17 stycznia włącznie. Zobacz, jakie dodatkowe obostrzenia zostaną wprowadzone.

Niedzielski wprowadza narodową kwarantannę

Kilkadziesiąt minut temu, Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że tuż po Świętach Bożego Narodzenia, a konkretnie od 28 grudnia wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna. Potrwa przez sylwestra, całe ferie aż do 17 stycznia.

[irp]

„Niewykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni. Szczepienia, na które tak bardzo czekamy nie ochronią nas w najbliższym czasie – nawet jeśli rozpoczniemy je w tym roku, to efekt w styczniu czy w lutym jeszcze się nie pojawi” – argumentuje swoją decyzję Adam Niedzielski.

„Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową. Oprócz dotychczasowych obostrzeń, które pozostają w mocy, zamykamy hotele, także na ruch służbowy” – przekazał Minister Zdrowia.

Adam Niedzielski przyznał, że zamknięte będą również stoki narciarskie. To oznacza jedno – dzieci ferie zimowe spędzą w domach.

[irp]

Zobacz również: