Marta Lempart

W sieci wrze. Marta Lempart udziela kolejnych kontrowersyjnych wywiadów, spotyka się z Donaldem Tuskiem, a jej zwolennicy sugerują, aby na poważnie weszła do polityki. Przywódczyni Strajku Kobiet zajęła stanowisko w tej sprawie i przekazała, co zamierza zrobić.

Czy Marta Lempart wejdzie do polityki?

Choć działalność Marty Lempart sięga już kilku lat, to wszyscy kojarzymy ją przede wszystkim ze Strajkiem Kobiet. Ten powstał po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Lempart zbiła na nim spory kapitał i zyskała zarówno spore grono zwolenników, jak i przeciwników. Do tego stopnia, że poplecznicy Lempart zaczęli jej sugerować, aby na poważnie zajęła się polityką. Sama już zajęła stanowisko.

„Absolutnie nie przewiduje startu w wyborach” – przyznaje Marta Lempart.

[irp]

„Moja rola i największy pożytek ze mnie i ze Strajku Kobiet jest wtedy, jeżeli dopilnujemy, żeby nigdy już tak nie było jak wcześniej, czyli żeby nigdy już panowie w Sejmie sobie nie uznali, że oni sobie coś przegłosują bez pytania ludzi o zdanie albo z pytaniem ludzi o zdanie raz na cztery lata” – dodaje w dalszej części swojej wypowiedzi Lempart.

[irp]

Zobacz również: