Lech Wałęsa

Lech Wałęsa już wiele razy szokował. Teraz jest podobnie. Były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał, że nie może już patrzeć na to, co dzieje się w Polsce. Wyjawił swój plan walki z rządem. Pod jego postem rozpętała się burza komentarzy.

Czy Lech Wałęsa obali rząd?

Z wpisu Lecha Wałęsy wynika, że nie tylko chce obalić rząd Prawa i Sprawiedliwości, ale także dokonać poważnych zmian systemowych w Polsce. Jak sam przyznał, nie może już patrzeć na to co się dzieje i rozpoczyna dyskusję. Wyjawił swoje pomysły. Wyraźnie widać, że szuka kompanów do wspólnej walki. Dokładniej rzecz ujmując… następcy, który powalczy zamiast niego.

„Jesteśmy w stanie tego dokonać w 6 do 12 miesięcy, jeśli będą zalecenia realizowane” – przyznał Lech Wałęsa, a w dalszej części swojego postu przekazał wspomniane zalecenia.

ZOBACZ!  Kamil Durczok pozywa Latkowskiego. "Zacznij się bać"

Były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał, że „trzeba jak najszybciej wydyskutować poprawki pasujące do tych czasów prawie we wszystkich dziedzinach”. W tajemniczym haśle chodzi o Solidarność, która zdaniem Wałęsy zamknęła się w swoich starych pomysłach i strukturach.

Lech Wałęsa poszedł też dalej. Chce jeszcze większej roli suwerena w wyborach politycznych, a mianowicie uzależnić ilość miejsc na listach wyborczych od ilości zebranych podpisów. „Ilość zebranych podpisów zliczona da prawo do uzyskania ilość miejsc na listach wyborczych. Ilość zwycięska w wyborach da ilość miejsc w rządzeniu” – przyznaje były Prezydent.

Wałęsa chce uaktualniać demokrację i zabezpieczać jej istotę. „W około pięciu zespołach tematycznych przygotować i zaproponować rozwiązania porządkujące – zabezpieczające” – czytamy we wspomnianym wpisie.

Kluczowe, zdaniem Lecha Wałęsy jest to, aby każdy polityk był wybierany tylko na jedną kadencję. Później „przerwa i może być następna” – przyznaje Wałęsa. Były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej chce także prawa, by każdego polityka można było odwołać. Nie wiadomo jednak, kto miałby to zrobić i przy okazji jakich okoliczności.

ZOBACZ!  Popularny lek przeciwbólowy może być niebezpieczny. Pojawiło się ostrzeżenie

Post Wałęsy szokuje, ale po tym, jak zapowiadał wielki marsz na Warszawę, po byłym Prezydencie RP można spodziewać się chyba wszystkiego.

ZOBACZ!  Kinga Duda rozwija skrzydła? Prezydentówna zrezygnowała ze stanowiska doradcy prezydenta