Książę Karol

Sporo w ostatnich dniach, tygodniach a nawet i miesiącach dzieje się wokół brytyjskiej rodziny królewskiej. Podobnie jest i tym razem, kiedy do tablicy wywołany został Książę Karol. Wypomniano mu skandal sprzed lat. Następca Królowej Elżbiety II nie miał wyjścia i broniąc reputacji rodziny królewskiej, zmuszony był opuścić pałac Clarence House. Jak rozwinie się ta, co tu dużo ukrywać, mrożąca krew w żyłach sytuacja?

Książę Karol pod artyleryjskim ostrzałem 

To w jaki sposób w ostatnich godzinach atakowany jest Książę Karol można porównać wręcz do artyleryjskiego oblężenia. Wszystko za sprawą platformy Netflix, która w czwartym sezonie produkcji o brytyjskiej rodzinie królewskiej pokazała sceny, obrazujące zdrady a także zachowanie Księcia Karola w stosunku do Księżnej Diany. 

[irp]

Choć platforma wideo podkreśla, że sceny w filmie są fikcyjne, to i tak wywołały niemałe poruszenie. Łatwo dostrzec gniew, który odczuł Książę Karol. Do tego stopnia, że do producentów serialu zwrócił się brytyjski minister kultury. Na nic jednak to się zdało. Rozżaleni fani coraz mocniej zaczęli rzucać obelgami w stronę Karola na oficjalnym profilu brytyjskiej rodziny królewskiej w social mediach.

Sam serial spowodował też, że Książę Karol w oczach wielu Brytyjczyków nie jest już faworytem do objęcia tronu po Królowej Elżbiecie II. „Książę doświadczył skrajnej nienawiści, kiedy jego romans z Camillą został ujawniony (…) Nigdy jednak nie było tak źle jak teraz” – czytamy na portalu Pomponik, powołującym się na publikację „Woman’s Day”.

[irp]

Okazuje się, że w skutek tych wydarzeń Książę Karol i Księżna Camilla dla własnego spokoju, zdecydowali się opuścić pałac Clarence House. Ponadto w social mediach brytyjskiej rodziny królewskiej wyłączono możliwość komentowania zdjęć. 

Prawdopodobnie Karol wróci do swojego pałacu, jak zamieszanie nieco wygaśnie. Wydaje się jednak, że mimo wszystko, ciężko będzie odbudować zaufanie u Brytyjczyków. Ci, wszystko wskazuje na to, że wydali już wyrok na Księciu Karolu.

[irp]

źródło: Pomponik, Woman’s Day

Zobacz również: