Wiadomości sprzed chwili potwierdziła, iż właśnie opuściła nas aktorka Katarzyna Łaniewska. Przede wszystkim znana z kultowej roli matki Kasi w filmie Kogel-Mogel. Aktorkę doceniano również w innych kategoriach.

Jak wspomnieliśmy Łaniewska największą popularność zyskała przy okazji filmów serii Kogel-Mogel. Te z kolei po ponad 3 dekadach od ich nakręcenia wciąż pozostają w pamięci Polaków i cieszą się ogromną oglądalnością. W 2019 roku wyszła kontynuacja słynnej serii, jednak nie zakończyła się sukcesem, o czym mówiła sama aktorka. w przyszłym roku miała ukazać się kolejna, czwarta część, w którym również miała pojawić się aktorka.

Poza tym, że Katarzyna Łaniewska reprezentowała świetnych aktorów starszego pokolenia, nie była ona docenienia jedynie w świecie filmowym. Zdobyła ona wiele nagród i odznaczeń spoza tej branży. M.in. w 1966 została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, w 1998 Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, w 2006 Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” za zasługi dla polskiej kultury. Wisienką na torcie tegoroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Całokształt Twórczości.

ZOBACZ!  "500 plus może się po prostu posypać". Czarna wizja czy proroctwo?

Jak zmarła aktorka Katarzyna Łaniewska?

Żadna agencja informacyjna nie podaje dokładnej przyczyny śmierci aktorki. Ogromnym zdziwieniem dla fanów była tak nagła wiadomość. Największe polskie media w mig pochwyciły najnowsze doniesienia.

ZOBACZ!  Najpierw Braun, teraz Janusz Korwin-Mikke. Prowadząca zakończyła rozmowę

Jak do tej pory na temat odejście wspaniałej aktorki wypowiedzieli się m.in. politycy partii Prawo i Sprawiedliwość, co stało się również głośnym tematem, bowiem często niestety wypominano aktorce prawicowe poglądy, a zwłaszcza powiązanie ze wspomnianą partią. Fakt ten spotęgował fakt, iż pierwsi do kondolencji rzucili się właśnie politycy PiS-u. Anita Czerwińska rzeczniczka PiS pisała na sowim Twitterze: Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Katarzynę Łaniewską. Droga Pani Kasiu, dziękujemy za wszystko. Pozostanie Pani w naszych sercach na zawsze. Głos zabrał również wicepremier Rady Ministrów Piotr Gliński.

Fani także mocno przeżyli odejście aktorki. Tłum wręcz rzucił się do składania kondolencji zarówno rodzinie jak i całej społeczności aktorskiej, która straciła znaczącą dla niej osobę. Wielu wspominało również najlepsze role sympatycznej aktorki.

ZOBACZ!  Awantura w pociągu. Do sieci wyciekło nagranie. Służby rzuciły pasażera na ziemię

„Wspaniały człowiek, spoczywaj w pokoju”.

„Spoczywaj w pokoju… wspaniała aktorka ,charakterystyczne role grane z wyczuciem i elegancją”.

„Przykre że przez 5 lat straciliśmy więcej bliskich i aktorów niż przez ostatnie 40”.

Zobacz również: