Wiadomości sprzed chwili potwierdziła, iż właśnie opuściła nas aktorka Katarzyna Łaniewska. Przede wszystkim znana z kultowej roli matki Kasi w filmie Kogel-Mogel. Aktorkę doceniano również w innych kategoriach.

Jak wspomnieliśmy Łaniewska największą popularność zyskała przy okazji filmów serii Kogel-Mogel. Te z kolei po ponad 3 dekadach od ich nakręcenia wciąż pozostają w pamięci Polaków i cieszą się ogromną oglądalnością. W 2019 roku wyszła kontynuacja słynnej serii, jednak nie zakończyła się sukcesem, o czym mówiła sama aktorka. w przyszłym roku miała ukazać się kolejna, czwarta część, w którym również miała pojawić się aktorka.

Poza tym, że Katarzyna Łaniewska reprezentowała świetnych aktorów starszego pokolenia, nie była ona docenienia jedynie w świecie filmowym. Zdobyła ona wiele nagród i odznaczeń spoza tej branży. M.in. w 1966 została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, w 1998 Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, w 2006 Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” za zasługi dla polskiej kultury. Wisienką na torcie tegoroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Całokształt Twórczości.

[irp]

Jak zmarła aktorka Katarzyna Łaniewska?

Żadna agencja informacyjna nie podaje dokładnej przyczyny śmierci aktorki. Ogromnym zdziwieniem dla fanów była tak nagła wiadomość. Największe polskie media w mig pochwyciły najnowsze doniesienia.

[irp]

Jak do tej pory na temat odejście wspaniałej aktorki wypowiedzieli się m.in. politycy partii Prawo i Sprawiedliwość, co stało się również głośnym tematem, bowiem często niestety wypominano aktorce prawicowe poglądy, a zwłaszcza powiązanie ze wspomnianą partią. Fakt ten spotęgował fakt, iż pierwsi do kondolencji rzucili się właśnie politycy PiS-u. Anita Czerwińska rzeczniczka PiS pisała na sowim Twitterze: Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Katarzynę Łaniewską. Droga Pani Kasiu, dziękujemy za wszystko. Pozostanie Pani w naszych sercach na zawsze. Głos zabrał również wicepremier Rady Ministrów Piotr Gliński.

Fani także mocno przeżyli odejście aktorki. Tłum wręcz rzucił się do składania kondolencji zarówno rodzinie jak i całej społeczności aktorskiej, która straciła znaczącą dla niej osobę. Wielu wspominało również najlepsze role sympatycznej aktorki.

[irp]

„Wspaniały człowiek, spoczywaj w pokoju”.

„Spoczywaj w pokoju… wspaniała aktorka ,charakterystyczne role grane z wyczuciem i elegancją”.

„Przykre że przez 5 lat straciliśmy więcej bliskich i aktorów niż przez ostatnie 40”.

Zobacz również: