Donald Tusk

Dzieje się w sieci! Donald Tusk ostro uderzył w Mateusza Morawieckiego, a w obronie Premiera Rzeczypospolitej Polskiej stanął dziennikarz TVP Info, Samuel Pereira. Między oboma mężczyznami wywiązała się ostra wymiana zdań. Czujemy, że to nie koniec. Konwersacja tak grzeje internautów, że nawet jesienny wieczór nie jest im straszny. Lawinowo przybywa komentarzy, a każdy dodaje od siebie przysłowiowe trzy grosze.

Donald Tusk „załatwiony” przez Samuela Pereirę z TVP Info

Kto, by się spodziewał, że jesienny, dość spokojny wieczór przerodzi się w Twitterową wojnę. Wilka z lasu wywołał Donald Tusk, który mocno uderzył w Mateusza Morawieckiego. Wygląda na to, że były premier, a także ex-przewodniczący Platformy Obywatelskiej wręcz kipi złością. Po raz pierwszy od dłuższego czasu, odniósł się do Morawieckiego nie per pan, a na „Ty”. Donald Tusk grzmi, że Morawiecki nad niczym nie panuje, a swoim zachowaniem naraża życie tysięcy Polaków. 

„Mateusz, ty nawet już nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz. A od waszych decyzji zależy dziś życie tysięcy Polaków” – ostro pisze Donald Tusk.

Nie trzeba było długo czekać, aż Donald Tusk został skontrowany przez politycznych przeciwników. Swoje zdanie wyraził też Samuel Pereira, który trzeba przyznać, że dość ostro potraktował przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej.

„Pan mógł już zapomnieć o wzywaniu ludzi do udziału w ulicznej covid-party, ale wirus nie zapomniał” – napisał wspomniany dziennikarz TVP Info.

Między Tuskiem, a Pereirą doszło więc do ostrej wymiany ognia. Coś czujemy, że to nie jedyne strzały, które dzisiaj padły. Czy konwersacja będzie miała dalszy ciąg? Na to wygląda. Czekamy na ripostę Donalda Tuska, choć zdaniem wielu internautów, został on wręcz znokautowany przez dziennikarza TVP Info.

„Wie Pan co? Ludzie się boją. A takie Pana wpisy ten strach tylko pogłębiają. Proszę się zastanowić, czy nie lepiej – w tej sytuacji – zostawić takie komentarze dla siebie. Pozdrawiam” – dodaje kolejny z dziennikarzy pod adresem Donalda Tuska. Tym razem to Marcin Torz z Super Expressu. 

A Wy jak uważacie, czy komentarz, który zamieścił Donald Tusk jest stosowny, zwłaszcza spoglądając na trudną sytuację, w której znajdują się wszyscy Polacy?

Zobacz również: