Elton John, czyli niekwestionowana gwiazda w każdym zakątku świata, podczas ostatnich wakacji nieco „podpadł” włoskiemu społeczeństwu. O co chodziło?

Jak wspomnieliśmy Elton John bez względu na wszelkie kontrowersje – których nawiasem mówiąc było sporo – niepodważalnie ma ogromny talent. I to właśnie ten talent przyciąga do niego miliony fanów. Ci z kolei przyzwyczaili się, a wręcz tez pokochali go za to, że jest „inny”.

Niezależnie od tego bywają sytuacje, w których sława, miliony fanów czy nawet kolosalne kwoty na koncie nie wystarczą. Tak właśnie było w tym przypadku, podczas ostatniego wyjazdu Eltona Johna do Włoch. O czym rozpisywały się media w całych Włoszech. Teraz jednak sprawa nabrała dużo większego rozgłosu.

Elton John zalazł Włochom za skórę

Obecnie we Włoszech,a dokładnie we włoskim regionie o dumnej nazwie Kampania panuje obowiązek noszenia maseczek. Nawet na świeżym powietrzu. Tak jak i u nas w Polsce niektóre miasta objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą mają obowiązek wprowadzić taki warunek dla mieszkańców.

We wspomnianym regionie pojawił się ostatnio sam Elton John. Jak donoszą media przyjechał tam w celach wypoczynkowych. Jak pisaliśmy artysta spędzał wolny czas na wyspie o nazwie Capri, słynnej i znanej wśród tych najbogatszych.

Włosie media trąbią o zdjęciu Eltona Johna, na którym widać, iż znajduje się on w miejscu publicznym bez maseczki. Przypomnijmy, że za brak takiej ochrony grozi kara grzywny wysokości od 400 do 1000 euro. Jak donosi portal WP.pl krajowe stowarzyszenie obrońców praw konsumentów Codacons, ale i sami Włosi domagają się ukarania Eltona Johna.

„Reguły mają obowiązywać wszystkich i tak jak obywatele Kampanii muszą nosić maseczkę, tak muszą to robić znane osobistości” – podkreśla prezes Codacons Carlo Rienzi.

Jak już wiadomo wniosek o ukaranie artysty został już złożony przez wspomnianą wyżej organizację. Z kolei sam Brytyjczyk do tej pory nie udzielił żadnego komentarza na ten temat. Tylko czekać, aż w mediach pojawi się informacja w kwestii dalszych losów Eltona.

Zobacz również: