Wydawałoby się, że era kabaretów już dawno minęła. Polacy najchętniej oglądają już tylko skecze „tych starych, dobrych” grup, które latami utrzymują się na polskiej scenie kabaretowej. Jednak okazuje się, że tak jak i inne branże, tak kabarety przenoszą się do Internetu. Spójrzmy chociażby na Kabaret Skeczów Męczących.

Wspomnieliśmy, że kabarety odchodzą w cień, jest to spora zasługa rozwoju sceny stand-upowej w Polsce, zwłaszcza wśród młodej publiczności. Wielu widzów kabaretowych odnosi również spadek poziomu skeczy tworzonych przez nowo powstałe kabarety. Są i tacy, którzy zarzucają kabaretowi brak świeżości – wciąż te same żarty na te same tematy, od stereotypowej żony, po środowiska LGBT. Mimo to fani tego typu rozrywki nie odchodzą, po prostu szukają czegoś nowego. I właśnie kabaret Skeczów Męczących może im to dać, wypuszczając swój nowy projekt.

Kabaret Skeczów Męczących w Internecie!

Kabaret Skeczów Męczących nie był jednak pierwszym, który wpadł na taki pomysł. Jeśli ktoś śledzi poczynania polskich komików wie, że do Internetu przeniósł się również swego czasu kabaret Moralnego Niepokoju tworząc, chyba można to powiedzieć, kultowe „Ucho Prezesa”. Teraz w jego ślady poszli i członkowie KSM, którzy postanowili stworzyć swój  miniserial.

Miniserial o tytule „MAŁA POLONIA” miał co dopiero swoją premierę, bo dwa dni temu. Nie da się ukryć, że pierwszy odcinek cieszy się sporym zainteresowanie na YouTube. Obecnie film ma już przeszło 100 tys. wyświetleń i znajduje się na 27. miejscu karty Na Czasie. Warto dodać, że w miniserialu pojawiła się jedna z bardziej lubianych postaci stworzonych przez KSM – Maria Paździerz, która znalazła się również na obrazku promującym film. Już można mówić o tym, że pomysł chłopaków jest całkiem trafiony. Ciekawe jak internauci przyjmą kolejne odcinki serii „MAŁEJ POLONII”.

„Czy jest w Polsce miejscowość, która idealnie pokazuje przekrój naszego społeczeństwa? Jest. Nazywa się Mała Polonia. W tej małej miejscowości, w której mieszka tylko 3 tysiące 800 mieszkańców, zobaczycie odbicie naszego kraju. Odbicie w krzywym zwierciadle. kolejne odcinki w programie Klinika Skeczów Męczących niedziela Polsat g. 20” – czytamy w opisie miniserialu.

Co myślicie o takiej formie rozrywki? Zachęcamy do zapoznania się z materiałem poniżej i wyrobienia sobie własnej opinii.

Zobacz również: