Bon turystyczny

Wielu Polaków wciąż nie udało się na upragnione wakacje, które gwarantuje bon turystyczny. Jedni odłożyli je nieco w czasie, a inni mają problem z bonem. Najnowsze doniesienia „Rzeczpospolitej” nie napawają optymizmem. Okazuje się, że wielu rodziców nie może skorzystać z bonu turystycznego, a problem tkwi w niemożliwości jego aktywacji.

Bon turystyczny pod lupą „Rzeczpospolitej”

Jak ustaliła „Rzeczpospolita” coraz więcej rodziców zgłasza problem z aktywacją bonów. Bon turystyczny, a konkretniej brak możliwości jego aktywacji dotyczy już ponad 20 tysięcy osób. Właśnie tyle odwołań miało wpłynąć do Polskiej Organizacji Turystycznej.

Organizacja przekazała, że nieustannie trwają prace nad tym, aby wyeliminować problem. Póki co, nie przekazano informacji, kiedy będzie to możliwe. Wiadomo jednak, że nieprawidłowości wynikają z wadliwego wczytywania baz danych. Te przekazywane są przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

„Przy tak szybkiej procedurze wdrażania nowego rozwiązania trudno było oczekiwać, że obejdzie się bez problemów” – informuje „Rzeczpospolita”, powołując się na Polską Organizację Turystyczną.

Z naszej strony mamy nadzieję, że problemy, które dotknęły kilkadziesiąt tysięcy polskich rodzin uda się jak najwcześniej wyeliminować. Dlatego, że bon turystyczny dla wielu to jedyna szansa na upragnione wakacje, czy urlop w tak trudnym czasie, jakim niewątpliwie jest pandemia koronawirusa.

źródło: Rzeczpospolita

Zobacz również: