Ryanair tanie linie lotnicze

Ryanair to tanie linie lotnicze, które w ostatnim czasie znajdowały się w Polsce na fali wznoszącej. Plany irlandzkiego przewoźnika nieco pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Zresztą nie on jedyny wpadł w kłopoty finansowe, które spowodowały redukcję etatów. Teraz jednak linie lotnicze mają i dobrą i złą wiadomość dla swoich klientów. Sprawdź, czy masz powody do radości, czy do smutku.

Ryanair ogłosił dwie wiadomości

Irlandzki przewoźnik przekazał opinii publicznej dwie informacje. Jedna z nich zdecydowanie zadowoli część klientów tanich linii lotniczych, a druga jest powodem do smutku, czy nawet w niektórych przypadkach, do rozpaczy. Przez nią mogą nie udać się Twoje wymarzone wakacje.

Promocja w tanich liniach lotniczych

Zacznijmy od tej dobrej, by nieco podbudować Twój nastrój przed złą wiadomością. Ryanair wpadł na zaskakujący pomysł, jak przyciągnąć do siebie klientów w trudnym czasie pandemii koronawirusa. Irlandzkie tanie linie lotnicze wprowadzają do obiegu bilety zagraniczne na wybrane destynacje już za 19 złotych.

Jest to jednak tzw. promocja błyskawiczna, gdyż cała akcja wyprzedażowa potrwa do północy 2 września, chyba, że pula biletów wyczerpie się wcześniej. Przewoźnik przygotował w atrakcyjnych cenach aż milion biletów na 240 różnych destynacji. Znajdziemy wśród nich miasta w Europie, Afryce Północnej, czy nawet na Bliskim Wschodzie. Ceny biletów zaczynają się od 19 złotych i dotyczą wyłącznie lotów we wrześniu oraz październiku.

GIS wydał ostrzeżenie. Uważaj na popularne jaja w wytłaczankach

Ryanair zamyka się na niektóre kierunki

Czas na tą gorszą informację. Otóż tanie linie lotnicze zawieszają ponad 40 tras z Polski. Podobną decyzję, co Ryanair podjął także Wizz Air. W pierwszej chwili można pomyśleć, że na liście zawieszonych lotów znalazły się te kraje, które zostały objęte restrykcjami w związku z koronawirusem. To jednak mylne twierdzenie.

Ryanair oraz Wizz Air zamykają się także (przynajmniej tymczasowo) na inne destynacje. Najważniejsze połączenia, które zostały zawieszone przez irlandzkiego przewoźnika lotniczego to przede wszystkim miasta w Hiszpanii, Malta, a także loty na Ukrainę. Jeżeli planowałeś lub planowałaś wakacje na Półwyspie Iberyjskim w najbliższym czasie, niestety musisz obejść się smakiem.

Zobacz również: