Łukasz Szumowski odchodzi minister zdrowia

Stało się to, o czym spekulowano od dłuższego czasu. Minister zdrowia Łukasz Szumowski rezygnuje ze swojej funkcji. Czy to pokłosie ostatnich, zakrojonych na szeroką skalę ataków na Szumowskiego? Niewykluczone, choć sam minister wskazał na inne powody podjętej właśnie decyzji.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski rezygnuje z funkcji

Wygląda jednak na to, że wbrew atakom, zwłaszcza ze strony prywatnych mediów z kapitałem zagranicznym, Łukasz Szumowski jest zadowolony z ostatnio sprawowanych rządów w resorcie. Minister zdrowia przyznał na specjalnie zorganizowanym briefingu prasowym, że odchodzi w poczuciu zbudowania dobrego systemu do walki z COVID-19. Szumowski zaznaczył też, że dzięki wspólnej pracy pandemia koronawirusa nie doprowadziła do załamania się polskiej gospodarki.

Oprócz tych słów, minister zdrowia opowiedział szczerze o kulisach odejścia z resortu i tutaj, trzeba przyznać zaskoczył najbardziej. Jak sam przyznał, wbrew doniesieniom prasowym nigdzie nie znika, pozostanie w przestrzeni publicznej.

Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia (…) Wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu (…) Chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki. Chciałbym leczyć pacjentów – zaznacza Łukasz Szumowski.

Czy myślicie, że odejście ministra zdrowia to dobra decyzja? Czekamy na kulturalne i przede wszystkim merytoryczne komentarze, jak Waszym zdaniem spisał się resort pod wodzą Łukasza Szumowskiego w walce z pandemią koronawirusa.

Zobacz również: