Janusz Gajos o Kaczyńskim

Ależ gotuje się dziś na polskiej scenie politycznej. Wszystko zaczęło się od bezpardonowego ataku Janusza Gajosa na Jarosława Kaczyńskiego. W obronie prezesa Prawa i Sprawiedliwości stanęła Beata Mazurek, która również w niezbyt dyplomatycznych słowach skomentowała postawę Gajosa.

Janusz Gajos o Kaczyńskim

Gajos to jeden z najbardziej znanych aktorów w historii polskiego kina. Odtwórca kultowych ról w takich dziełach, jak chociażby „Czterej pancerni i pies”, „Karino”, „Alternatywy 4”, czy „Psy”. Dzisiejszy dzień może jednak okazać się dla aktora sądny. Janusz Gajos na pewno stracił uznanie i szacunek w oczach wielu milionów Polaków po tym, jak bezpardonowo uderzył w Jarosława Kaczyńskiego.

Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem – takim skandalicznym porównaniem „zasłynął” dziś Janusz Gajos, cytowany przez portal Do Rzeczy.

Na te słowa aktora błyskawicznie zareagowała Beata Mazurek. Była rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie europosłanka z tejże partii skomentowała słowa Janusza Gajosa na Twitterze.

Wyraźnie widać, że PRL, „Czterej pancerni i pies” odcisnęły trwały ślad na mózgu Gajosa. Bardzo przekonująco zagrał rolę zdegenerowanego prokuratura w filmie „Układ”. Pewnie, to tylko przypadek. A tak po ludzku, insynuacje prostaka – stwierdziła Beata Mazurek.

Zobacz również: