Zgrzyt w sprawie 500 plus?

Prawo i Sprawiedliwość jako pierwsza partia polityczna wprowadziła na szeroką skalę programy socjalne. 500 plus podniosło z pewnością poziom życia wielu polskim rodzinom. Teraz okazuje się jednak, że czołowy program socjalny stał się powodem zgrzytu w obozie Zjednoczonej Prawicy. Świadczą o tym rozbieżności w wypowiedziach, wygłaszanych przez czołowych polityków obozu rządzącego. Czy Polaków czekają duże zmiany?

Co dalej z 500 plus?

Wielu Polaków po ostatnich wypowiedziach płynących z obozu rządzącego zastanawia się, co dalej z programem 500 plus. Czy czekają nas kolejne zmiany, a pieniądze nie będą płynęły do polskich rodzin w sposób, do którego się przyzwyczailiśmy?

Nowe światło na całą sprawę rzuciła wicepremier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz. Z jej strony padła sugestia, aby zmodyfikować sztandarowy program socjalny. „Rząd zastanawia się nad wprowadzeniem tzw. bonu 500 plus, tak jak w przypadku Polskiego Bonu Turystycznego” – przyznała Emilewicz w rozmowie z money.pl.

Na jej słowa szybko zareagowała Beata Szydło, która jako premier wprowadzała ten program socjalny. Obecna eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości skrytykowała pomysł Emilewicz. „To pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia (…) Podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami (…) Nie idźmy tą drogą!” – napisała na Twitterze Beata Szydło.

Jak nietrudno zauważyć, w obozie rządzącym doszło do małego zgrzytu. Jak się jednak okazuje, z dużej chmury mały deszcz. Polaków uspokoił właśnie rzecznik rządu Piotr Müller. Przyznał on, że program 500 plus nie zostanie zmieniony i świadczenie w formie pieniężnej będzie wypłacane na dotychczasowych zasadach. „Nie ma planów wypłacania świadczeń w ramach programu Rodzina 500 plus w formie bonu cyfrowego” – przyznał rzecznik rządu PiS.

źródło: money.pl, businessinsider.pl, mat. prasowe

Zobacz również: