Kamil Bortniczuk o Koalicji Obywatelskiej

Poseł Zjednoczonej Prawicy, Kamil Bortniczuk przyzwyczaił do ciętego języka. Trzeba jednak przyznać, że chociaż czasem balansuje na granicy dobrego smaku, to jego wypowiedzi oparte są zawsze o merytoryczne argumenty. Tak było i tym razem, kiedy na antenie TVP Info dosłownie „przejechał się” po posłance Koalicji Obywatelskiej. Ta mogła tylko wpatrywać się w ekran, zwłaszcza wtedy, kiedy wybrzmiały dwa mocne zdania.

Kamil Bortniczuk przejechał się po opozycji

Nic nie zapowiadało aż takiego show w wykonaniu Bortniczuka. Kamil Bortniczuk w na antenie TVP Info swoje słowa skierował do posłanki Koalicji Obywatelskiej, Pauliny Hennig-Kloski. Zapamiętamy je na długo.

„Zastanówcie się po której stronie stoicie. Taka taktyka krytyki wszystkiego przy każdej okazji nie przynosi wam sukcesów wyborczych, od wielu, wielu lat. Wyciągnijcie z tego wnioski. Zacznijcie być normalną opozycją. Przestańcie krytykować wszystko, również to co dobre” – zaczął swoją wypowiedź Kamil Bortniczuk.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej wyglądała, jakby zdębiała. Nie ma się co dziwić, bowiem trudno obalić tezę, którą postawił poseł Zjednoczonej Prawicy.

Kamil Bortniczuk na tym jednak nie poprzestał. Po chwili zaczął przysłowiowo dokładać do pieca.

„Nasz rząd ma masę sukcesów. Przed kryzysem związanym z koronawirusem mieliśmy jedną z najniższych stóp bezrobocia w Unii Europejskiej. Byliśmy zawsze w czołówce. Zawsze w pierwszych trzech krajach, jeśli chodzi o wzrost PKB. Dzisiaj, już nawet w kryzysie, nie mówimy o wzroście PKB, tylko o spadku, gdzie w Polsce jest on najniższy ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Państwo żyjecie w innym świecie, jakbyście uwierzyli w propagandę, którą uprawiacie w jednej z prywatnych stacji” – zakończył ostro Kamil Bortniczuk.

źródło: TVP Info, mat. prasowe

Zobacz również: