fot. symboliczna Policja

W Busku-Zdroju (województwo świętokrzyskie) miało dochodzić do skandalicznych zachowań z udziałem lokalnych policjantów. Jak informuje Radio ZET, mundurowi z wydziału prewencji mieli poniżać i wyśmiewać zatrzymanych bezdomnych. O wszystkim miał wiedzieć ich przełożony.

Ubliżanie, poniżanie, a nawet bicie – tego mieli doświadczać bezdomni, których zatrzymywali policjanci z wydziały prewencji policji w Busku-Zdroju. Mundurowi mieli m.in. robić osobom bezdomnym zdjęcia, gdy te leżały na podłodze komisariatu czy korzystały z toalety. Sprawę ujawniła reporterka Radia Zet Joanna Mąkosa, która opublikowała zrzuty ekranów, z niektórymi konwersacjami, prowadzonymi przez mundurowych z Buska-Zdroju.

„Sexi papi”, „Wygląda jak Mongoł” – to tylko niektóre z komentarzy policjantów z Buska-Zdroju, które ci zamieszczali pod zdjęciami zatrzymanych bezdomnych. Po ujawnieniu przez reporterkę Radia ZET skandalicznych wiadomości sprawą zajęła się prokuratura.

O sprawie powiadomiono już biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Biuro RPO nie może jednak na razie wszcząć postępowania, bo donos jest anonimowy.

Zobacz również: