fot.mat.prasowe

Na 13 lat więzienia Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał gangstera Marka P. za podżeganie do zabójstwa bliskiego współpracownika Zbigniewa Ziobry – prokuratora Dariusza Barskiego, który kilkanaście lat temu oskarżał przestępcę za rozboje z bronią w ręku. Zabójstwo P. planował odbywając karę więzienia – swoimi planami podzielił się z adwokatem, który miał go wyciągnąć z więzienia, jednak ten powiadomił o sprawie prokuraturę.

Prokurator Dariusz Barski w 2004 roku zajmował się gangiem dokonującym zabójstw i rozbojów z bronią w ręku. W wyniku tamtego postępowania Marek P. został skazany na karę niecałych 12 lat więzienia – to najwyższy wymiar, bo mafioso skorzystał z instytucji tzw. małego świadka koronnego. Przestępca usłyszał wtedy około 50 zarzutów.
Postanowił zemścić się na prokuratorze Barskim. Swoim planem podzielił się z adwokatem, który miał go wyciągnąć z więzienia. Kiedy adwokat Witold P. odmówił, gangster zaczął go nękać i grozić śmiercią. Wtedy o sprawie została powiadomiona prokuratura.
– W akcie oskarżenia, który prokuratorzy z dolnośląskiego wydziału zamiejscowego skierowali do sądu już w lutym 2019 roku wynika, że prokuratorzy z tego wydziału zarzucili Markowi P. przede wszystkim nakłanianie do zabójstwa prokuratora połączonego z rozbojem, ale również kierowanie gróźb karalnych wobec jego byłego adwokata i członków jego rodziny i próbę wręczenia korzyści majątkowej nieokreślonemu sędziemu penitencjarnemu – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Dodała, że akt ten został skierowany do sądu, który 12 września podjął decyzję o skazaniu Marka P. na karę 13 lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz również: