Nagranie przedstawiające 22-latka, który bierze za żonę 10-letnią dziewczynkę, obiegło świat i wywołało burzę. Ostatecznie małżeństwo zawarte w Iranie unieważniono, bo  dziecko miało o 3 lata za mało.

Nagranie może szokować. Na opublikowanym w sieci filmie widoczna jest ceremonia ślubna, w której uczestniczy 22-letni mężczyzna i 10-letnie dziecko   z Iranu. Wokół „małżeństwa” zgromadzeni są cieszący się ludzie, należący prawdopodobnie do ich rodzin.

Wiek „młodej pary” został potwierdzony przez władze. Ślubne wideo spowodowało lawinę krytycznych komentarzy. Sprawie „małżeństwa” przyjrzały się też lokalne instytucje. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że dziewczynka ma dopiero 10 lat. Zgodnie z prawem obowiązującym w Iranie, do ślubu dziewczęta dopuszczane są od 13 roku życia.
– Byłem właśnie w jej szkole, a odkąd film został opublikowany, zadaję pytania zaufanym osobom z sąsiedztwa i duchownemu, który poprowadził ceremonię ślubnej – powiedział Naser Mokhtari, szef Biura Opieki Społecznej w Bahmai, w prowincji Kohgiluje wa Bujerahmad w Iranie, gdzie odbył się ślub.

Sąd zdecydował się anulować ślub. W uzasadnieniu swojej decyzji, sędzia stwierdził, że małżeństwo zostało unieważnione ze względu na zbyt niski wiek dziewczynki. Postawione zostaną też zarzuty osobom winnym za dopuszczenie jej do ceremonii – donosi IranWire.com.

źródło:o2.pl

Zobacz również: