20 maja  minęło 15 lat od zaginięcia Haliny Bartyzel. Sąd w Mysłowicach, gdzie mieszkała na wniosek męża uznał już ją za zmarłą. Nie ma bowiem wątpliwości że nie żyje.

Okoliczności zaginięcia tej wzorowej śląskiej matki nie tylko własnych dzieci ale także dwójki adoptowanych siostrzeńców są wyjątkowo dziwne i tajemnicze. 15 lat temu wyszła  bowiem około południa do szkoły, gdzie jej przysposobiona córka pisała maturę pomagać w przygotowaniu jedzenia dla młodzieży. Nigdy tam nie dotarła.
Nie miała przy sobie żadnych rzeczy osobistych. Świadome odejście od rodziny nie wchodzi zatem w grę wątpliwe pozostaje też porwanie. Halina Bartyzel była dojrzałą kobietą o sporej nadwadze. Czy mogła popełnić samobójstwo i do dnia dzisiejszego nikt nie znalazł ciała?
Taki właśnie desperacki krok podjął dwa lata po zaginięciu matki jej pierworodny syn Robert.
Powiesił się w parku krótko przed ślubem i rozpoczęciem własnej działalności gastronomicznej.

53bd695aab993_o,size,933x0,q,70,h,4021bfCzy nie radził sobie ze zniknięciem matki? Wydawać się może, że był dzielny mając tyle planów w wieku zaledwie 24 lat. A może dowiedział się na ten temat czegoś, co spowodowało, że się załamał i w efekcie targnął na swoje życie?
Prawdopodobieństwo wyjaśnienia tajemnicy zaginięcia i niewątpliwej śmierci Haliny Bartyzel jest dzisiaj bardzo niewielkie. Mąż ułożył sobie życie z inną kobietą, pozostałe dzieci założyły własne rodziny i jak mówi ich ojciec- nie chcą rozdrapywać starych ran.
Dotychczasowe śledztwo miejscowej policji nie przyniosło żadnych rezultatów.

Rok urodzenia: 1962. Ubranie: Ubiór:czarne sandały,czarna spódnica,beżowa bluzka,biały sweter
Wzrost: 161-165 cm
Kolor oczu: jasne, sylwetka krępa (muskularna), włosy skręcone (kędzierzawe), włosy krótkie, włosy ciemne, sztuczna szczęka, korona, widoczne ubytki uzębienia, uszy wyraźnie przylegające, uszy małe, nos średni, nos prostolinijny, czoło niskie, cera śniada, twarz okrągła
Jednostka policji prowadząca poszukiwania  KMP Mysłowice, 40-038 Katowice, ul. Lompy 19 telefon: (0-32) 200 1444 email: dyzurnykwp@policja.katowice.pl

Maya Apolonia

Zobacz również: