fot. Pogotowie ratunkowe w Legnicy

– Pięć osób zginęło, a dwie są ranne, w tym jedna ciężko po wypadku busa na autostradzie A4 w rejonie węzła Krzywa. Pasażerami byli sami mężczyźni – powiedziała portalowi tvp.info Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Krótko przed godz. 16, po kilkugodzinnej blokadzie, udało się przywrócić ruch w rejonie węzła Krzywa w kierunku Zgorzelca i granicy państwa.

– Ciężko ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala – powiedziała oficer prasowa.

Jak poinformowały służby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do wypadku doszło po godz. 7 na odcinku autostrady A4 między węzłem LSSE Obszar Krzywa a węzłem Krzyżowa.

– Pojazd typu bus dachował na jezdni w kierunku granicy państwa, czyli Zgorzelca i w wyniku tego wypadku pięć osób poniosło śmierć, a trzy zostały ranne – powiedziała Kublik-Rościszewska.

Busem jechało siedmiu mężczyzn do pracy we Francji. – Dwóch z nich było z województwa dolnośląskiego, a pozostali z Wielkopolski. Auto jest zarejestrowane w powiecie ostrzeszowskim w Wielkopolsce – dodała oficer prasowa KPP w Bolesławcu.

źródło:tvp.info

Zobacz również: