Ciała turystów znaleziono na popularnej plaży. Zabójców złapano i skazano na karę śmierci. Teraz sąd najwyższy podtrzymał wyrok, nie znajdując powodów do złagodzenia kary dla Birmańczyków, którzy zamordowali parę Brytyjczyków w Tajlandii w 2014 roku.

Birmańczycy zostali skazani na karę śmierci. Sąd Najwyższy Tajlandii zdecydował się podtrzymać wyrok ogłoszony w 2015 roku w sprawie Wai Phyo i Zaw Lia. Mężczyzn skazano na śmierć za gwałt, a następnie zamordowanie Hannah Witheridge oraz Davida Millera. Turyści na wyspę Koh Tao przyjechali z Wielkiej Brytanii na wakacje.

Sąd Najwyższy podtrzymuje werdykt sądu pierwszej instancji i sądu apelacyjnego – powiedział podczas rozprawy sędzia prowadzący sprawę.

Skazani liczą na ułaskawienie przez króla. Na złożenie odpowiedniego wniosku mają 60 dni. Adwokaci mężczyzn pochodzących z Birmy twierdzą, że dowody w sprawie zostały sfałszowane, a proces składania zeznań przez ich klientów odbył się pod przymusem – donosi „New York Post”.

Wyrok orzekający karę śmierci dla oskarżonych powinien zostać unieważniony – powiedział Andy Hall, członek zespołu obrony.

Brytyjczycy do Tajlandii przyjechali na wczasy. Zamordowana para turystów poznała się w hotelu, w którym oboje z nich byli zameldowani. Zwłoki 23-letniej Hannah Witheridge i 24-letniego Davida Millera znaleziono 15 września 2014 roku na plaży położonej na wypoczynkowej wyspie Koh Tao. Kobieta przed śmiercią została zgwałcona i brutalnie pobita, a mężczyzna został zaciągnięty do morza, a następnie utopiony.

źródło:o2.pl

Zobacz również: