Marcin D. to nagradzany warszawski dziennikarz, który pisał dla wielu redakcji. Był również rzecznikiem partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Teraz za posiadanie substancji odurzających mężczyzna trafił do aresztu w Warszawie.

Marcin D. został zatrzymany około godziny 20 w piątek. Dziennikarza przewieziono do Aresztu Śledczego na warszawskiej Białołęce. Biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdziło doniesienia, że dziennikarz spędzi w nim 89 dni, podaje tygodnik “Do Rzeczy”.

O sprawie Marcina D. zaczęło był głośno w maju 2017 roku. To wtedy policja zatrzymała go wraz z towarzyszącymi mu mężczyznami. Panowie byli pod wpływem alkoholu i mieli się awanturować. W trakcie rewizji, funkcjonariusze znaleźli przy Marcinie D. narkotyki z gatunku tzw. „miękkich”.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego, gdzie dziennikarz usłyszał wyrok w listopadzie 2018 roku. Mężczyzna był winny popełnionego czynu na podstawie artykułu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

– Sąd skazał Marcina D. na karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności, która polegała na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze dwudziestu godzin miesięcznie – poinformowało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie.

Mężczyzna nie podjął pracy społecznej. Jego próby uchylenia się od wyroku, skończyły się ponowną wizytą w Sądzie Rejonowym. Dziennikarz usłyszał tam karę zastępczą. Spędzi 89 dni w areszcie za niewykonanie wyroku.

Marcin D. był związany z kilkoma redakcjami, publikował m.i. na łamach “Rzeczpospolitej”. Obecnie z żadną jednak nie współpracował. To jego dziennikarskie śledztwo wykazało, że na konto Mateusza Kijowskiego trafiło 90 tys. zł. Pieniądze pochodziły ze zbiórek prowadzonych przez Komitet Społeczny KOD.

W pewnej chwili Marcin D. spróbował również swoich sił w polityce. W 2018 został rzecznikiem prasowym partii Wolność Janusza Korwina-Mikke. Na nowym stanowisku wytrzymał jednak tylko kilka dni i wrócił do dziennikarstwa. W ostatnich miesiącach głównie na Twitterze.

Źródło: DoRzeczy,wp.pl

Zobacz również: