Rozpędzony rowerzysta, wiozący na kierownicy kompana, z impetem wpadł na starszą panią przechodzącą przez jezdnię na skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego i Matejki w Toruniu. 86-letnia kobieta doznała tak poważnych obrażeń, że następnego dnia zmarła. Sprawca i jego towarzysz uciekli. Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy wiedzą, kim są mężczyźni nagrani przez kamery miejskiego monitoringu.

W miniony czwartek (22.08.19) o 12.10 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego i Matejki w Toruniu doszło do potrącenia prawidłowo przechodzącej przez jezdnię 86-letniej kobiety przez rowerzystę. Kierujący rowerem jechał po przejściu dla pieszych, a na kierownicy roweru przewoził innego mężczyznę. W wyniku zderzenia z rowerem 86-latka trafiła do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy, następnego dnia, zmarła. Sprawca potrącenia wraz z pasażerem odjechali z miejsca zdarzenia.

Policjanci dotarli do zapisów z kamer monitoringu miejskiego, które zarejestrowały zdarzenie.

Osoby, które rozpoznają mężczyzn jadących rowerem widocznych na załączonych zdjęciach lub posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, prosimy o pilny kontakt z policjantami – osobiście: w Komisariacie Policji Toruń – Śródmieście, ul. PCK 2 lub telefonicznie pod numerem: (56) 641 24 52, (56) 641 24 30 lub 112.

KMP Toruń

Zobacz również: