29-latek, który nakrył żonę z innym mężczyzną i ugodził go nożem w plecy, jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do sądu akt oskarżenia. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Dramat rozegrał się w jednej z miejscowości w powiecie kępińskim w woj. wielkopolskim. 29-latek na stałe pracował za granicą i pewnego dnia niespodziewanie wrócił do domu. Wtedy zastał swoją żonę  w niedwuznacznej sytuacji z kochankiem.

Wściekły 29-latek chwycił nóż i ugodził mężczyznę w plecy. Kochanek żony został ranny, a napastnika odciągnęli świadkowie zdarzenia.

– Prokurator zarzucił mężczyźnie, że, działając w zamiarze bezpośrednim, usiłował pozbawić życia pokrzywdzonego w ten sposób, że ugodził go nożem w plecy, powodując obrażenia ciała w postaci rany kłutej, co skutkowało powstaniem ciężkiej choroby realnie zagrażającej życiu. Następnie uderzał pokrzywdzonego pięściami – powiedział PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

29-latek został również oskarżony o grożenie kochankowi żony oraz uszkodzenie jego samochodu. Mężczyzna nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Grozi mu dożywocie.

źródło:o2.pl

 

Zobacz również: