fot. symboliczne/ Policja

Policjanci zatrzymali 37-latka, który może odpowiedzieć za zabójstwo swojej znajomej. Mężczyzna prawdopodobnie zadawał partnerce ciosy nożem i tępym narzędziem. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła.

27 lipca 2019 roku około godziny 5:00 policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Andrespola znajdują się zwłoki kobiety. Funkcjonariusze już podczas wstępnych oględzin ustalili, że mogło dojść do zabójstwa. Na miejsce przybył prokurator i grupa oględzinowa a także  policjanci kryminalni. Zabezpieczono szereg śladów a jednocześnie rozpoczęły się typowania i ustalenia dotyczące potencjalnego sprawcy. Zgromadzony materiał dowodowy wskazywał, że związek z zabójstwem może mieć konkubent ofiary.

Policjanci natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania podejrzewanego. Mimo prób wejścia przez drzwi nikt nie otwierał. Policjanci wykorzystali drabinę i weszli do domu wykorzystując uchylone okno. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia i w szafie odnaleźli 37-latka. Policjanci nie mogli porozumieć się z mężczyzną.  Był pijany, w jego organizmie znajdowało się ponad 1,3 promila alkoholu. Podejrzewany miał w przeszłości wielokrotnie konflikt z prawem.

Prowadzone postępowanie może pomóc w ustaleniu motywu działania zatrzymanego. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP Łódź

Zobacz również: