24-letni Mateusz K., który jest podejrzany o brutalny gwałt i uwięzienie 9-letniej dziewczynki, usłyszał dodatkowo zarzut usiłowania zabójstwa dziecka. Teraz mężczyźnie grozi dożywocie.

Zarzut usiłowania zabójstwa postawiono po przesłuchaniu poszkodowanej dziewczynki i otrzymaniu opinii od biegłego. Anatomopatomorfolog stwierdził, że gdyby zakneblowana 9-latka dłużej przebywała w zamkniętej wersalce, mogłaby się udusić. Teraz na 24-latku ciążą zarzuty zgwałcenia osoby małoletniej, przetrzymywania jej i pozbawienia wolności oraz usiłowania zabójstwa.
W sprawie powołano zespół biegłych. W jego skład wchodzą psychiatra, psycholog i seksuolog. Będą musieli ocenić, czy w momencie dokonywania zarzucanych czynów, Mateusz K. był osobą poczytalną – podaje gazetalubuska.pl.

Do zdarzenia doszło 19 maja w Gorzowie Wielkopolskim. Tego dnia w mieszkaniu mężczyzny znaleziono zakneblowaną i ukryta w wersalce 9-latkę Była to córka znajomej 24-latka. Matka dziewczynki przekazała ją mężczyźnie pod opiekę dzień wcześniej. Po zatrzymaniu Mateusz K. przyznał się do zgwałcenia dziecka.

źródło:o2.pl

Zobacz również: