Jessica Kuhn (23 lata) i Johanco Fleischman (19 lat), zostali zamordowani  z zimną krwią, kiedy czekali na drodze  w pobliżu Benoni, kilka mil na wschód od Johannesburga w RPA, aby przyjaciel rodziny dostarczył kanister z olejem napędowym. Para została zaatakowana przez trzech czarnych rabusiów, którzy zabili Jessicę i Johanco, ale oszczędzili dwóch czarnoskórym pasażerów, którzy także byli w samochodzie. Co nie pozostawia wątpliwości, że był to atak o rasistowskich motywach.

Pozostali przy życiu czarni pasażerowie byli świadkami, jak trzech morderców zastrzelił białą parę. Podczas rzezi powtórzyli słowo „umhulungu” –  uwłaczający określenie Zulusów wobec białych.

Johanco został postrzelony co najmniej dziewięcioma kulami. Następnie krzycząca z rozpaczy Jessica została postrzelona w głowę.

 Atak zakończył się próbą podpalenia pojazdu, aby zniszczyć ślady. Czarni współpasażerowie otrzymali kilka uderzeń. Potem mordercy  odeszli.

To podwójne morderstwo jest ostatnim z długiej serii rasistowskich morderstw białych.

Podobnym zjawiskiem, które nasiliło się w ostatnich latach, są gangi czarnoskórych bandytów włóczące się po wsiach i zabijające białych rolników. Morderstwa są często poprzedzone torturami ofiar, w tym przypaleniem palnikiem gazowym.

Każdego dnia w Republice Południowej Afryki popełnianych jest około 50 morderstw. Liczba zabójstw gwałtownie wzrosła w kraju po zniesieniu systemu apartheidu. Republika Południowej Afryki jest również jednym z krajów znajdujących się na szczycie statystyk gwałtów.

 

Zobacz również: