46-letni mężczyzna był poszukiwany 4 listami gończymi za założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Sprawcy dokonali wielu oszustw, m.in. wyłudzili maszyny budowlane warte ponad 2 mln złotych. Grupa została rozbita przez policję, ale jej lider od 2017 roku ukrywał się przed organami ścigania. Namierzyli go i zatrzymali „łowcy głów” z katowickiej komendy wojewódzkiej. Teraz czego go 11 lat odsiadki.

Ustalenie miejsca ukrywania się lidera grupy przestępczej to efekt wytężonej pracy policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. „Łowcy głów” zatrzymali go w ubiegłym tygodniu podczas działań na terenie woj. łódzkiego w miejscowości Łask. 46-letni mężczyzna był poszukiwany 4 listami gończymi w związku z założeniem i kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą, która przez kilka lat działała na szkodę podmiotów gospodarczych na terenie całego kraju. Przestępcy dokonali wielu oszustw na szkodę firm, w tym m.in. wyłudzili maszyny budowlane warte ponad 2 mln złotych.

ZOBACZ!  Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują

Grupa przestępcza została rozbita przez policję, ale jej założyciel od 2017 roku ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyznę poszukiwał m.in. Sąd Okręgowy w Krakowie, Katowicach i w Gliwicach. Na jego trop wpadli katowiccy „łowcy głów”, którzy ustalili, że 46-letni mieszkaniec Jaworzna wynajmuje mieszkanie na jednym z osiedli w gminie Łask. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Wizyta stróżów prawa kompletnie go zaskoczyła. Został już doprowadzony do zakładu karnego, gdzie musi teraz odbyć karę 11 lat więzienia za popełnione przestępstwa.
KWP Katowice

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ