Czy młodzi ludzie obserwowali agonię 50-latka ze Słopnic, zamiast wezwać pomoc? Czy oni są autorami  szokującego filmu, który mógł zostać nagrany na kilka godzin przed znalezieniem martwego mężczyzny. Sprawę teraz wyjaśnia policja – informuje portal limanowa.in.

14 maja, wieczorem, obok budynku remizy OSP w Słopnicach Dolnych znaleziono mężczyznę nie dającego oznak życia. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, natomiast medycy po przybyciu powiadomili o wszystkim policję.

Zmarłym okazał się 50-letni mężczyzna. Policjanci po dokonaniu oględzin wstępnie wykluczyli udział osób trzecich w śmierci 50-latka. Tę wersję potwierdził również lekarz, który stwierdził zgon. Ciało mężczyzny zostało przekazane rodzinie, a policja odstąpiła od dalszych czynności.

Tymczasem udało nam się ustalić nowe okoliczności tej sprawy. Pokazuje je film, na którym widać 50-latka, prawdopodobnie w czasie, gdy jeszcze żył. Mężczyzna leży oparty o ścianę budynku, a w tle słychać głosy młodych osób. Film młodzi ludzie udostępniali sobie w sieci.

Jedna z osób mówi: „Ej, ku*wa, Józek, Józek…”. Kolejna z osób krzyczy: „Józek, wstawaj! Józek! Józek! Wstawaj… Trzeba było wypić cały denaturat? Teraz już ku*wa zgonujesz…”.

Na nagraniu widać, że jeden z młodzieńców szturcha nogą nieprzytomnego 50-latka, później naciska butem m.in. jego twarz i krocze. Co ważne, zauważyć można, że mężczyzna porusza rękami.

Wiele wskazuje na to, że całe zdarzenie z udziałem młodzieży miało miejsce przed przybyciem służb – jest jeszcze jasno, podczas gdy policję powiadomiono przed godziną 22.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że młodzież mogła kupować mężczyźnie  denaturat. 50-latek miał go spożywać.

Sprawę obecnie wyjaśnia policja. – Posiadamy informację na powyższy temat, jak również wykonujemy czynności w niezbędnym zakresie w celu wyjaśnienia tego zdarzenia – informuje mł. asp. Jolanta Mól, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

źrodło: limanowa.in

Zobacz również: