Dwoje młodych Polaków zginęło w Norwegii podczas wycieczki w góry w rejonie fiordu Hornsund. To uczestnicy 41. Wyprawy Polarnej Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.

Tragiczną informację przekazano na profilu Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. O wypadku podczas wyprawy w góry pisze także norweski dziennik „Dagbladet”.

Polacy, którzy zginęli podczas wyprawy w góry, byli uczestnikami 41. Wyprawy Polarnej Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Na Spitsbergen wyruszyli z Polski w czerwcu ubiegłego roku.

Według informacji norweskiego dziennika, uczestnicy wyprawy wyruszyli w góry w piątek. Mieli wrócić w niedzielę rano. Gdy się nie pojawili załoga stacji powiadomiła o ich zaginięciu władze.

W rejon, w który się wyprawili, wysłano helikopter służb ratowniczych. Ciała młodych Polaków znaleziono kilka godzin później, w trudno dostępnym terenie, u podnóża góry Kamkrona, na wschód od stacji. Zdaniem policji prawdopodobnie byli na szczycie góry i weszli na nawis śniegu, który się pod nimi załamał. Spadli z wysokości kilkuset metrów.

Źródło: facebook.com/hornsund, wp.pl

Zobacz również: