Redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis udostępnił na Twitterze wpis, w którym internauta zakpił z prezydenta Andrzeja Dudy i ze sposobu, w jaki składa on wieńce. „Wpisy o przygodach pana Dudy z wieńcami doprowadzają mnie niezmiennie do histerycznego śmiechu” – napisał Lis. Ten sam użytkownik wyśmiewał hołd Dudy oddany Polakom masowo mordowanym przez bandy UPA.

To nie pierwszy raz, kiedy Lis zaatakował Andrzeja Dudę. Jeszcze przed wyborami prezydenckimi w 2015 r. Tomasz Lis zacytował rzekome słowa córki prezydenta, Kingi, które pochodziły z fałszywego konta na Twitterze. We wpisie tym osoba podszywająca się pod Kingę Dudę napisała, że jeśli jej ojciec zostanie prezydentem, odda Amerykanom Oscara za film „Ida”.
Teraz naczelny „Newsweeka” udostępnił wpis użytkownika Twittera: „Andrzej. Piękny, wręcz idealny przykład wyjścia na pozycję wieńcową do składania podwójnego” – napisał internauta.

Inne posty tego samego użytkownika „niezmiennie rozśmieszające” Tomasza Lisa utrzymane były w podobnej konwencji. Jeden z nich szydził z hołdu oddanego Polakom, mordowanym przez Ukraińską Powstańczą Armię na Wołyniu. To właśnie tam w 75. rocznicę Rzezi Wołyńskiej prezydent odwiedził też tereny, na których znajdowała się polska wieś Kolonia Pokuta. Duda złożył wieniec w miejscu, gdzie niegdyś stały zabudowania, a teraz są pola uprawne.
11 lipca 1943 r. zaatakowano ludność z blisko 100 polskich miejscowości. Historycy oceniają, że podczas rzezi wołyńskiej zginęło od 30 do 60 tys. Polaków. Strona ukraińska ocenia swoje straty na 10-12, a nawet 20 tys. ofiar, przy czym część ofiar zginęła z rąk UPA, za pomoc udzielaną Polakom lub odmowę przyłączenia się do sprawców rzezi.
Moment oddania hołdu przez prezydenta pomordowanym Polakom został wyśmiany przez tego samego internautę.

źródło: tvpinfo

Zobacz również: