Kto zostałby prezydentem, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę? Z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla „Wirtualnej Polski” wynika, że w tej roli Polacy widzą Andrzeja Dudę. Obecnie urzędujący prezydent uzyskałby w pierwszej i w drugiej turze sporą przewagę nad Donaldem Tuskiem.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, na popieranego przez PiS Andrzeja Dudę swój głos oddałoby 34 proc. badanych – wynika z sondażu Ariadny dla „Wirtualnej Polski”.

ZOBACZ!  Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują

Obecny prezydent wygrałby wybory ze sporą przewagą nad szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze – zaznacza wp.pl. Na Tuska w pierwszej turze głosowałoby tylko 20 proc. respondentów.

Na podium znalazłby się też Robert Biedroń, na którego zagłosowałoby 12 proc. ankietowanych. Pozostali potencjalni kandydaci to Paweł  Kukiz z poparciem 6 proc. badanych, Barbara Nowacka – 2 proc., a Władysław Kosiniak-Kamysz i Adrian Zandberg po 1 proc.

ZOBACZ!  Przełomowe wieści ws. Iwony Wieczorek. Tajemnicze zaginięcie coraz bliżej rozwiązania

Gdyby doszło do drugiej tury wyborów prezydenckich z udziałem Andrzeja Dudy i Donalda Tuska, zwyciężyłby obecny prezydent. Głos na Dudę oddałoby 46 proc. badanych, a na obecnego szefa Rady Europejskiej – 36 proc. ankietowanych. 11 proc. badanych nie ma w tej kwestii zdania, a 7 proc. żadnego z kandydatów nie widzi w roli prezydenta.

ZOBACZ!  Marcin Najman zawalczy ze znanym dziennikarzem? Jest oficjalne wyzwanie!

Badanie dla WP przeprowadzono w dniach 22-26 lutego 2019 roku, metodą CAWI, na próbie 1076 osób.

źródło: radiozet.pl/wp.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ