Kto zostałby prezydentem, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę? Z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla „Wirtualnej Polski” wynika, że w tej roli Polacy widzą Andrzeja Dudę. Obecnie urzędujący prezydent uzyskałby w pierwszej i w drugiej turze sporą przewagę nad Donaldem Tuskiem.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, na popieranego przez PiS Andrzeja Dudę swój głos oddałoby 34 proc. badanych – wynika z sondażu Ariadny dla „Wirtualnej Polski”.

Obecny prezydent wygrałby wybory ze sporą przewagą nad szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze – zaznacza wp.pl. Na Tuska w pierwszej turze głosowałoby tylko 20 proc. respondentów.

Na podium znalazłby się też Robert Biedroń, na którego zagłosowałoby 12 proc. ankietowanych. Pozostali potencjalni kandydaci to Paweł  Kukiz z poparciem 6 proc. badanych, Barbara Nowacka – 2 proc., a Władysław Kosiniak-Kamysz i Adrian Zandberg po 1 proc.

Gdyby doszło do drugiej tury wyborów prezydenckich z udziałem Andrzeja Dudy i Donalda Tuska, zwyciężyłby obecny prezydent. Głos na Dudę oddałoby 46 proc. badanych, a na obecnego szefa Rady Europejskiej – 36 proc. ankietowanych. 11 proc. badanych nie ma w tej kwestii zdania, a 7 proc. żadnego z kandydatów nie widzi w roli prezydenta.

Badanie dla WP przeprowadzono w dniach 22-26 lutego 2019 roku, metodą CAWI, na próbie 1076 osób.

źródło: radiozet.pl/wp.pl

Zobacz również: