Sześciomiesięczna Naomi zmarła w szpitalu na skutek niedotlenienia mózgu, po tym jak topiła się w wannie. Śledczy sprawdzają, czy matka dziewczynki – 23-letnia Kayla Lynton, przyczyniła się do jej śmierci. W trakcie kąpieli miała zająć się przeglądaniem Facebooka.

Do śmiertelnego wypadku doszło w lipcu, w Tel Awiwie. Półroczna Naomi spędzała wakacje w Izraelu, w jednym z hoteli. Opiekę nad dzieckiem feralnego dnia sprawowała matka, 23-letnia Kayla Lynton, obywatelka Wielkiej Brytanii.

Według relacji brytyjskiej prasy, kobieta w trakcie kąpieli miała sprawdzać wiadomości w telefonie komórkowym. „Kiedy zorientowała się, że coś jest nie tak, było już za późno” – pisze Daily Star. Gazeta dodaje, powołując się na adwokata kobiety, że próbowała ona reanimować córkę oraz że wezwała na miejsce pogotowie.

Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie przez ponad tydzień walczyła o życie. Po śmierci, jej organy zostały przeszczepione innemu dziecku.

Lynton została aresztowana. Na proces czeka w Izraelu. Jej telefon został zabezpieczony jako dowód w sprawie – informuje Sunday Mirror.

źródło: polsatnews.pl,