41 procent osób w badaniu przeprowadzonym przez SW Research dla portalu rp.pl uznało, że Donald Tusk powinien przeprosić za wygłoszone w przeddzień Święta Niepodległości słowa o „współczesnych bolszewikach”. Ale do tego najprawdopodobniej nie dojdzie.

– Gdy Polacy liczyli na siebie, to zawsze wygrywali. Skoro Piłsudski pokonał bolszewików, to wy dacie rade pokonać współczesnych bolszewików. Brońcie praw i wolności, to jest wasze zadanie – powiedział podczas wykładu w Łodzi Donald Tusk.

Były premier najwyraźniej nie ma zamiaru przepraszać za swoje słowa. A tego chce większość osób, które wzięły udział w badaniu SW Research dla portalu rp.pl. 41 procent uważa, że powinien to zrobić.

32,9 procenta osób było przeciwnego zdania. A 25,8 procenta uczestników badania uznało, że nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie.

– Częściej za złożeniem przeprosin są mężczyźni (42 procent), osoby w wieku 25-34 lata (47 procent), o wykształceniu zasadniczym zawodowym (54 procent) oraz badani z miast do 20 tysiąca mieszkańców (46 procent) – podkreślił Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Źródło: rp.pl

Zobacz również: