Zburzyli krzyż na greckiej wyspie bo był „obraźliwy dla muzułmańskich imigrantów”

0

Mityczna grecka wyspa Lesbos jest dziś znana jako miejsce działania handlarzy ludźmi oraz w związku z problemami i konflikty, które powstają z powodu migracji.

Niedawno, jak doniesiono w mediach, zburzono tam duży krzyż prawosławny, który od dziesiątków lat stał na tej greckiej wyspie,

 Stało się to niebawem po tym, jak grupa osób, która twierdzi, że ​​promuje współistnienie międzykulturowe, argumentowała, że ​​krzyż może być postrzegany jako obraźliwy, głównie muzułmańskich migrantów.

Krzyż został zbudowany na klifach Apellii, pod zamkiem Mytilene, na pamiątkę ludzi, którzy zginęli w morzu.Według lokalnej grupy krzyż był jednak obraźliwy, ponieważ wielu, którzy utonęli oraz wielu migrantów na wyspie nie jest chrześcijanami.

Lokalna gazeta informuje, że grupa otrzymała również wsparcie od niektórych organizacji pomocowych, które wyraziły podobne negatywne opinie na temat krzyża.

Wysłano burmistrza wyspy, w którym stwierdzono, że ​​umieszczono tam krzyż, aby uniemożliwić migrantom pływanie.

W liście napisano, że inicjatorzy pomnika byli „aspirującymi krzyżowcami” z rasistowskimi i nietolerancyjnymi motywami, osobami które nadużywały chrześcijańskiego krzyża, który powinien być symbolem miłości i ofiary.W związku z tym wezwali do wyburzenia pomnika.

I tak się stało.Zaledwie kilka dni później, w nocy, cały pomnik został zrównany z ziemią.Zniszczone resztki krzyża pozostają jako gruzowisko.

To działanie wywołało silne reakcje w dużej części miejscowej ludności, która uważa ten czyn za sprzeczny z wiarą chrześcijańska, która podziela większość mieszkańców wyspy.

Społeczność Lesbos zdecydowała się walczyć i ponownie zainstalować zdewastowany krzyż.Rozgniewali mieszkańców Lesbos postanowili ponownie zainstalować zniszczony  symbol chrześcijański na dawnym miejscu.

– To był akt nienawiści. Nie chcemy żadnych problemów, ale nie zaakceptujemy takiego zachowania. To niedopuszczalne – mówią mieszkańcy i deklarują, że są zdeterminowani, aby wnieść wkład finansowy, aby na powrót zainstalować krzyż, symbol prawosławia.

Facebook został w ciągu ostatnich 24 godzin przytłoczony przez grupy i użytkowników, którzy twierdzą, że jeszcze większy krzyż zostanie wybudowany w tym samym miejscu.

voe

BRAK KOMENTARZY

  1. A jak my bysmy im wparowali i zburzyli ich półksiężyc to zaraz by nam oburzeni zrobili dżihad. Ciapate gnoje jebane w dupę przez Petru i w mordę przez Schetynę :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ