Ręcznie postarzane podłogi, podkreślające naturalny, pierwotny charakter drewna, cieszą się coraz większą popularnością. Stosowane z powodzeniem zarówno w aranżacjach retro, jak i wnętrzach nowoczesnych nadają im indywidualny i niepowtarzalny charakter. Odpowiedzią na modny nurt jest nowość Baltic Wood – dębowa podłoga „Niedokończona Historia”, łącząca unikatową estetykę z wysoką trwałością.

Misternie postarzona trójwarstwowa podłoga drewniana „Niedokończona Historia” doskonale wpisuje się w aktualny trend aranżacyjny, którego nieodłącznym elementem jest wyrazista posadzka. Dębowa, ręcznie wykończona transparentnym olejem ECO podłoga, zawiera w sobie to, czego miłośnicy drewna poszukują najbardziej – rustykalną, wyrazistą selekcję, uwypukloną w procesie ręcznego szczotkowania i fazowania. Podłoga ta idealnie sprawdzi się zarówno w rustykalnych wnętrzach, pomieszczeniach projektowanych w stylu eko czy prowansalskim, jak również w połączeniu z betonem, szkłem czy stalowymi detalami zdobiącymi nowoczesne, industrialne aranżacje. Nowość rozszerza kolekcję Baltic Wood „Timeless Collection”, obejmującą ponadczasowe podłogi drewniane o niepowtarzalnym charakterze, uzyskanym podczas ręcznego postarzania.

Artystyczne wykończenie z gwarancją na 30 lat

„Niedokończona Historia” to propozycja dla osób poszukujących indywidualnych rozwiązań, łącząca unikatową estetykę z wysoką jakością wykonania. Postarzenie desek i uwypuklenie struktury drewna, uzyskano dzięki  mocnemu, ręcznemu szczotkowaniu, heblowaniu i żłobieniom. Kolorystykę drewna podkreśla wcierany ręcznie olej naturalny, który wnika głęboko i dodatkowo chroni przed zniszczeniem. Wrażenie naturalności zwiększa duża zmienność odcieni pomiędzy deskami. Dodatkowy efekt wizualnego wyodrębnienia desek jest rezultatem misternego fazowania każdego boku  ̶  również ręcznego.

Nowa podłoga Baltic Wood łączy designerski styl z walorami użytkowymi. Dzięki konstrukcji deski warstwowej podłoga nie ulega odkształceniom podczas zmian wilgotności i temperatury, zachodzących w pomieszczeniach w ciągu roku. W rezultacie zyskuje wysoką stabilność umożliwiając długotrwałe użytkowanie  ̶  potwierdzeniem trwałości jest 30 ̶ letnia gwarancja producenta. Podłoga jest dostępna na wzorze deski 1-rzędowej w rozmiarze 2200x182x14 mm. Deski przeznaczone są do bezklejowego montażu w systemie 2G, także na ogrzewaniu podłogowym. Podłoga jest dostępna u Autoryzowanych Dystrybutorów Baltic Wood, których adresy znajdują się na stronie: www.balticwood.pl/gdzie-kupic

 

Zobacz również: