Jak pamiętamy łódź Aquarius, na której pokładzie znajdowało się 629 imigrantów, ma przybyła do portu w Walencji po tym, jak ani Włochy, ani Malta nie zgodziły się przyjąć imigrantów.

Brak zgody na przyjęcie imigrantów to efekt nowej polityki włoskiego ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego.

Ale czy naprawdę tym ludziom jest potrzebna jakakolwiek pomoc? Wielu imigrantów z łodzi Aquarius  natychmiast wyrzuciło ubrania i ręczniki ofiarowane im przez Czerwony Krzyż w Walencji.

Ubrania zostały znalezione w śmietniku w Cheste’s Educational Complex, gdzie wielu migrantów zostało zakwaterowanych, dopóki nie sfinalizowali swoich wniosków o udzielenie azylu.

Już o pierwszej w nocy niektórzy migranci zostali zauważeni w restauracji w Cheste, płacącej za alkohol nawet po 100 euro.

Młodzi imigranci, zakwaterowani w domu studenckim w Alicante w nocy wychodzili bawić się do klubów. To zapewne reakcja na „szok” i „traumę”?

Jak widać na zdjęciu, pojemniki są przepełnione odrzuconymi ubraniami, ręcznikami i kocami rozprowadzanymi przez Czerwony Krzyż – niektóre opakowania są nawet nienaruszone. Miejscowi mieszkańcy oburzają się z powodu absolutnego braku wdzięczności, jaką ci rzekomo „zestresowani” imigranci demonstrują wobec hojnością Czerwonego Krzyża.

eps

Zobacz również: