Brutalny gwałt niemieckiej nastolatki zaszokował mieszkańców Chemnitz. Syryjski uchodźca zaatakował i zgwałcił w piwnicy 15-letnią Niemkę. Dziewczyna została ciężko okaleczona, ​​musiała przejść operację – donosi dziennik Bild.

Znajomość ofiary i jej kata rozpoczęła się na Facebooku i w minioną sobotę spotkali się w centrum Chemnitz, gdzie mieszka 18-latek. Chłopak zwabił nastolatkę do piwnicy w swoim domu i tam w biały dzień zaatakował dziewczynę, gwałcąc ją i poważnie raniąc. Potem uciekł.

Gdy 15-latka, która mieszka w ośrodku młodzieżowym, nie wróciła do niego, to zaniepokoiło opiekunów.

– Dziewczyna trafiła do szpitala, gdyż potrzebowała operacji i na razie nie została przesłuchana – mówi prokurator.

Sąsiad Syrjczyka mówi dziennikowi Bild: – Kiedyś była z nim kobieta i wtedy była awantura. Wydawało się, że ją przetrzymuje, prawdopodobnie również ją zgwałciła. Muszę przyznać, że nie zadzwoniłem na policję.

18-letni Syryjczyk przybył do Niemiec trzy lata temu. Władze twierdzą, że jest zarejestrowany jako osoba ubiegająca się o azyl. Wcześniej był znany tylko policji ze względu na drobne przestępstwa.

Prokurator generalny oznajmił: – Został aresztowany w swoim domu i postawiony przed sędzią, który wydał nakaz jego aresztowania.

ude